Keresés

Részletes keresés

Omosimama Creative Commons License 2018-11-29 08:13:12 14924

Szia! De jó, hogy itt vagy!

A 150W csak éjjel megy, és elég magasan van felettük, jó nagy légtérben. Nappalra amúgy is kijönnek a kinti szénába. 

A hozzászólás:
japipapi Creative Commons License 2018-11-29 04:24:27 14923

........ még kifelejtettem: huzat, szél ne legyen. 150 W álandó üzem nagyon drága buli. 

Üdv. Neked!

Előzmény:
japipapi Creative Commons License 2018-11-29 04:18:25 14922

Szia .......mama!

Ne agódj, a fürjek bírják a kemény hideget. Mióta nem tartok zárt, fűtőtt helyen fürjeket, azóta nincs tetvesedés sem. Évek óta -igaz, most már csak hobbiból-, kinn tartom kismadaraim. Nem fáznak, a -20 - -25°C-t is simán elviselik. Raktam nekik be egy mű nagyobb dobozt (kitakarított 25l-es fekete, bitumen emulzió volt benne valaha) se ritkán mennek be. Álandóan működik nekik egy 5 W-os meleg fényű LED lámpa. Almuk hamu, homok sóder, zeolit, szalmatörek keverék. Naponta kapnak 1 db főtt tojást, most éppen 4 db libatojást főztem meg, de szinte mindig van kacsatojás is. Imádják. Mikor meglátnak hangosan üvöltöznek, fütyörésznek, izgatottan rohangálnak, várják a jó falatokat. 

Na, szóval nem kell nekik fűteni.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!