|
|
|
|
 |
Jam Clerk
2018-09-14 13:05:55
|
3916
|
Én sem szűkítettem (egyelőre?), de ennek főleg technikai okai voltak, szerintem idén nem is fogok. Az etetés nagy részét augusztus 20-a környékén fejeztem be, jelenleg még néhány családnál folytatok 3-4 kilós sűrű szirupos (1 kiló cukor + 7 deci víz) kiegészítést, abból is az utolsó adag megy be ma. Ezek is csak azért húzódott idáig, mert volt némi folyamatos hordás valahonnan az utóbbi két hétben, és meg akartam várni, hogy dob-e, és ha igen, mennyit a hiányon. Volt, amelyiknél épp eleget, de néhánynál inkább felélték, ezeknél pótolok. |
|
A hozzászólás:
 |
van_Persil
2018-09-14 12:30:56
|
3915
|
Én most (holnap) fejezem be, de ez már csak az "utómunkálat", augusztusban végig etettem, van, ahol szükítettem, de az erös családoknál nem. |
|
Előzmény:
 |
Jam Clerk
2018-09-14 12:10:03
|
3914
|
Van olyan "iránymutatás" is, amely szerint az említett 10 keretes családdal is érdemesebb 7-8 keretre koncentráltatni a 10 keretnyi élelmet (NB-keretre értve). Azt nem tudom, ezzel észlelhetően kevesebbet kell-e feletetni átlagosan, vagy ugyanannyit, csak "úgy tűnik, mintha", szóval én inkább onnan közelíteném meg a kérdést - elméleti síkon -, hogy hány kilónak kéne benn lennie, és addig etetnék, ameddig az nincs bent (és természetesen az időjárás megfelelő ehhez). Meg persze van olyan elv, amely szerint nem szeptemberben kéne etetni, hanem már augusztus elejétől (illetve az utolsó pergetéstől) kezdve, kisebb adagokban elosztva, hogy ne a szeptemberre kikelő méheket koptassuk, hanem a szezon végieket, azaz most már csak kiegészíteni kéne a már bent lévő élelmet. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|