|
|
|
|
 |
van_Persil
2018-09-14 12:30:56
|
3915
|
Én most (holnap) fejezem be, de ez már csak az "utómunkálat", augusztusban végig etettem, van, ahol szükítettem, de az erös családoknál nem. |
|
A hozzászólás:
 |
Jam Clerk
2018-09-14 12:10:03
|
3914
|
Van olyan "iránymutatás" is, amely szerint az említett 10 keretes családdal is érdemesebb 7-8 keretre koncentráltatni a 10 keretnyi élelmet (NB-keretre értve). Azt nem tudom, ezzel észlelhetően kevesebbet kell-e feletetni átlagosan, vagy ugyanannyit, csak "úgy tűnik, mintha", szóval én inkább onnan közelíteném meg a kérdést - elméleti síkon -, hogy hány kilónak kéne benn lennie, és addig etetnék, ameddig az nincs bent (és természetesen az időjárás megfelelő ehhez). Meg persze van olyan elv, amely szerint nem szeptemberben kéne etetni, hanem már augusztus elejétől (illetve az utolsó pergetéstől) kezdve, kisebb adagokban elosztva, hogy ne a szeptemberre kikelő méheket koptassuk, hanem a szezon végieket, azaz most már csak kiegészíteni kéne a már bent lévő élelmet. |
|
Előzmény:
 |
van_Persil
2018-09-13 20:36:32
|
3913
|
Addig, amíg nincs a népességnek megfelelö tele mézes keret (ha 7-et takar, akkor 7 mézes keret kell (oldalról takarással), ha 10-et, akkor tíz.
Idö (natári) szerint most hétvégén van kb. az utolsó lehetöség, hogy (a lehetö legsürübb) sziruppal etessünk, mert késöbb az invertálás nagyon megviselné a telelöméheket, amiknek tavasszal még fontos feladatuk lesz. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|