Üdvözletem mindenkinek!
Ablakszigeteléssel kapcsolatban lenne szükségem hozzáértők tanácsára.
A házam egy 20 év körüli ház, régi termo üvegezésű SOFA jellegű faablakokkal. Rendesen elvannak vetemedve, többségében 150x150-es ablakokról van szó, amik említésre méltók. Felül, oldalt zárnak szerencsére, alul viszont igencsak nagy a hézag, szinte befér az ujjam, kintről látszik a szigetelő gumi, annyira nem záródik rá az alsó részük. Megfigyeltem, hogy alul egyik ablaknál sincs vasalatrendszer, nincs mi rázárja az ablak alsó részét a tokra, ez gondolom probléma. Hallottam, hogy más sziloplaszttal, vagy akrillal körbenyomta a tokot, nejlont rátett, s becsukta az ablakot, a hézag formáját felvette az ablak, másnap lehúzta a nejlont. Ám. sokak szerint ez a megoldás nem jó, mert tovább ronthat a helyzeten a dolog, mivel a sziloplaszt megkeményedik, s még jobban elvetemedik az ablak.
Köszönöm előre is a segítséget. |