|
|
|
|
 |
caseyjones
2018-06-17 11:35:22
|
806
|
Nagyon remélem, hogy nem lesz 18 csapatosra bővítve a liga. Már így is nem kis terhelésnek vannak kitéve a játékosok, főként, amikor két forduló is van egy héten. Szerintem jó lenne, ha maradnának a 16-nál, hogy tényleg csak a legjobb klubok lehessenek ott - bár még így is akad egy-két olyan gárda, amelyik kilóg a mezőnyből (Efes, Zvezda vagy az idei Barca például).
Szóval én a létszámon nem változtatnék, inkább a bajnokság összetétetelén - már korábban is írtam, hogy kicsit abszurdnak tartom, hogy a délszláv körzetet mindössze egy gárda képviseli (Zvezda/Buducnost), illetve az is szemet szúr, hogy a francia ligából egy csapat sincs. A francia márpedig simán ott van a kontinens legjobb pontvadászatai közt.
Illetve egy selejtező bevezetése sem lenne rossz ötlet. Mondjuk 48 csapat indulna minden évben (meg lenne határozva, melyik bajnokságból hány csapat indulhatna a selejtezőben), 16x3-as csoportokban, és mindegyik csoportból az első helyezett jutna be az Euroligába. Én ezt a licences dolgot nem tartom jónak, kiváló példa az idei Barca, amely majdhogynem csak emiatt szerepelhetett idén a ligában - meg merem kockáztatni, hogy az általam leírt selejtezős rendszert nem olyan biztos, hogy túlélték volna. |
|
A hozzászólás:
 |
spider8
2018-06-11 09:56:15
|
797
|
2017 végén még arról is volt szó, hogy esetleg 18 csapatosra emelik a mezőnyt, beszáll az ASVEL Lyon-Villeurbanne, illetve a EuroCup második is (vagy gondolom az ott legjobb helyen végző és máshol EuroLiga indulást nem elérő). Ezt feltételezem elvetették időközben, mert nem láttam róla mostanában hírt. Valaki esetleg tud erről többet?
Az egyik külföldi hírportálon pont a napokban olvastam, hogy a Monaco ügyvezető igazgatója lenyilatkozta, hogy szeretnének rövid időn belül ők is indulni az EuroLiga küzdelmeiben. Szép célok az biztos... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|