|
|
|
|
 |
Jam Clerk
2018-06-09 16:15:42
|
3897
|
A munkahelyemen meg volt egy raj, ami nem hogy kéménybe fészkelt, hanem egy fa ágára, oda húztak 5-6 rendes nagyságú lépet, az ágra meg építettek egy pagodaszerű tetőt viaszból, tettem is fel róluk képet. November környékén még bőven döngicséltek az enyhe időben, igaz, januárra elfogytak, ahogy az élelmük is... |
|
A hozzászólás:
 |
van_Persil
2018-06-09 10:56:29
|
3896
|
Nekem volt, hogy egy raj belement a kéménybe, de pár nap után odébbálltak, mertrájöttek, hogy beesik az eső. |
|
Előzmény:
 |
Jam Clerk
2018-06-09 10:44:22
|
3895
|
Gondolom, az eltávolításnak inkább fizikai gondjai vannak, magyarán nem férni hozzájuk. A kéményt lebontani meg nem tervezed egyelőre, valószínűleg :) Legalábbis, a gond az, hogy ha csak ősszel jutsz odáig, hogy visszabontsad, addigra már kiépítik a fészket télire, amiről áttenni őket kaptárba, nem kecsegtet sok sikerrel, VAGY addigra kiderülhet az is, hogy nem lettek telelőképesek, akkor meg azért nem bajlódna vele a méhészek többsége. Ha nem okoznak napi gondot, akkor őszig a kérdés úgyis elválik, az esetleges kiirtás meg nem annyira bonyolult, bár én is elkerülném, ha lehet. Helyileg hol vagy? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|