|
|
 |
djStilo
2018-06-11 14:09:54
|
3898
|
Szia! Köszi a választ. Ma reggel megoldódott a dolog, legalábbis remélem. Béreltem emelőkosaras darut és győr szaki - 82 eves!! - lepermetezte őket, majd áttörte a fészket. Nem háziméhek voltak, hanem vadméhek, én nem értek hozzá, de elhiszem :) Állítólag a háziméhek nagyobbak. Szerencsére nem volt még vastag a fészek, könnyű volt áttörni. Pár nap és jöhet a kémény tisztítása, majd a lezárás felülről. Tanulságos volt az biztos. Katasztrófavédelem szarik rá, nem foglalkoznak vele, a lakosság intézze maga, hívjon méhészt, irtót stb. Azt mesélte a darus, hogy volt olyan kéménynél, amit több meter mélységig teljesen belaktak, ott csak a bontás jöhetett szóba... Szép napot! Ja, amúgy Győr mellett lakom. |
|
 |
van_Persil
2018-06-09 10:56:29
|
3896
|
Nekem volt, hogy egy raj belement a kéménybe, de pár nap után odébbálltak, mertrájöttek, hogy beesik az eső. |
|
A hozzászólás:
 |
Jam Clerk
2018-06-09 10:44:22
|
3895
|
Gondolom, az eltávolításnak inkább fizikai gondjai vannak, magyarán nem férni hozzájuk. A kéményt lebontani meg nem tervezed egyelőre, valószínűleg :) Legalábbis, a gond az, hogy ha csak ősszel jutsz odáig, hogy visszabontsad, addigra már kiépítik a fészket télire, amiről áttenni őket kaptárba, nem kecsegtet sok sikerrel, VAGY addigra kiderülhet az is, hogy nem lettek telelőképesek, akkor meg azért nem bajlódna vele a méhészek többsége. Ha nem okoznak napi gondot, akkor őszig a kérdés úgyis elválik, az esetleges kiirtás meg nem annyira bonyolult, bár én is elkerülném, ha lehet. Helyileg hol vagy? |
|
Előzmény:
 |
djStilo
2018-06-08 10:16:13
|
3894
|
Szép napot! Segítségre lenne szükségem. Két éve költöztem családi házba a családommal, jelenleg van három használaton kívüli kéményem, amit idén szeretnék lezárni/visszabontani, ha a tetőcserém lesz. Sajnos egy hete az egyik kéménybe beköltözött egy méh család. Körbejártam a témát, a méhészek többsége nem vállalja, hogy kiszedi onnan őket, rágcsáló és kártevő irtók is problémáznak rajta. Hogyan tudnám eltávolítani ezt a méhcsaládot? Nem feltétlenül szeretném elpusztítani őket, ha megoldja valaki humánusan és elviszi őket, szívesen adom. Nem ingyen kérném a munkát természetesen. Ha élve nem megy akkor milyen méreggel tudnám elpusztítani őket? Előre is köszönöm a válaszokat! Üdv |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|