Keresés

Részletes keresés

Jam Clerk Creative Commons License 2018-06-09 10:44:22 3895

Gondolom, az eltávolításnak inkább fizikai gondjai vannak, magyarán nem férni hozzájuk. A kéményt lebontani meg nem tervezed egyelőre, valószínűleg :) Legalábbis, a gond az, hogy ha csak ősszel jutsz odáig, hogy visszabontsad, addigra már kiépítik a fészket télire, amiről áttenni őket kaptárba, nem kecsegtet sok sikerrel, VAGY addigra kiderülhet az is, hogy nem lettek telelőképesek, akkor meg azért nem bajlódna vele a méhészek többsége. Ha nem okoznak napi gondot, akkor őszig a kérdés úgyis elválik, az esetleges kiirtás meg nem annyira bonyolult, bár én is elkerülném, ha lehet. Helyileg hol vagy?

A hozzászólás:
djStilo Creative Commons License 2018-06-08 10:16:13 3894

Szép napot! Segítségre lenne szükségem. Két éve költöztem családi házba a családommal, jelenleg van három használaton kívüli kéményem, amit idén szeretnék lezárni/visszabontani, ha a tetőcserém lesz. Sajnos egy hete az egyik kéménybe beköltözött egy méh család. Körbejártam a témát, a méhészek többsége nem vállalja, hogy kiszedi onnan őket, rágcsáló és kártevő irtók is problémáznak rajta. Hogyan tudnám eltávolítani ezt a méhcsaládot? Nem feltétlenül szeretném elpusztítani őket, ha megoldja valaki humánusan és elviszi őket, szívesen adom. Nem ingyen kérném a munkát természetesen. Ha élve nem megy akkor milyen méreggel tudnám elpusztítani őket? Előre is köszönöm a válaszokat! Üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!