Keresés

Részletes keresés

japipapi Creative Commons License 2018-06-08 19:04:20 22593

Ha a ventilàtor nem kever hanem hűt, az nagy hiba. Légmozgást kell előidézni nem orkànt. Kisfordulatszámu cuccot kell alkalmazni, minél nagyobb lapáttal. Én 12 V-os pc ventit 5 V-al üzemeltetem, bőven elég.

A hozzászólás:
madar86 Creative Commons License 2018-06-08 08:50:19 22592

Kutyaszor? Azt sem tudom hova tenyem :-( nyirjuk a pulikat van egy zsak egy kutyan.

 

 

Forgataskor elejtettem egy tojast :-( eltort egy masikat :-( egyikben lett volna csibe...

Sajat tojas,de az eleje mar regi semmi nem ugy jott ossze idoben ahogy kellett volna...mar az erek benne vannak a tojasban. 5. napja vannak bent...sok nem szemes ill regi...ha mar nagy az embrio akkor mar jol akarom csinalni...nem olyan jo a csibenek sem belefulladni :-(

 

Meg is kerult bele ventillator a szelen huvosebbek voltak a tojasok a futo test folott van es felfele fujja a meleget.A doboz szelenel meg lefordul igy mindenutt jo melegek.,de megsem ugy legkevereses mint a tobbi.A tojas fulott ugyan ugy 39.2 van stb...

Előzmény:
japipapi Creative Commons License 2018-06-08 08:01:46 22591

Tudod, rengeteg szakirodalom létezik. A kezdetekkor én is sokat, sokfélét olvastam. A gyakorlatban kialakult saját módszerem, azt követem. Végül is - nem akarom ledegralálni-, de tyúktojásnàl nem izgat hogy sikerül, hisz annyi van, hogy kicsi az esetleges veszteség. Vallom, amelyik erős, életképes csíra, nagy túlzással, még a napon is kikelt. Viszont, vett tojásnál már érzékenyebb a veszteség. Én tyúk tojás esetén saját buher keltetőm 37 C fokra állítom és 21 napra egy kiveszem a csirkéket. Naponta minimum kétszer forgatok, vizet rátöltök esetleg és agyő. A keltetési arányom így is 60-80 %. Japikat, kacsákat hagyom vadon keltető, annyi van, hogy nem tudom számukat. Sajnos most a nyest tizedeli rendesen, valamit ki kell találnom. Szerzek valahonnan kutyaszőrt, állítólag annak szaga elűzni. Próba - kucsíber. :-)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!