|
|
|
|
 |
japipapi
2018-06-08 19:04:20
|
22593
|
Ha a ventilàtor nem kever hanem hűt, az nagy hiba. Légmozgást kell előidézni nem orkànt. Kisfordulatszámu cuccot kell alkalmazni, minél nagyobb lapáttal. Én 12 V-os pc ventit 5 V-al üzemeltetem, bőven elég. |
|
A hozzászólás:
 |
madar86
2018-06-08 08:50:19
|
22592
|
Kutyaszor? Azt sem tudom hova tenyem :-( nyirjuk a pulikat van egy zsak egy kutyan.
Forgataskor elejtettem egy tojast :-( eltort egy masikat :-( egyikben lett volna csibe...
Sajat tojas,de az eleje mar regi semmi nem ugy jott ossze idoben ahogy kellett volna...mar az erek benne vannak a tojasban. 5. napja vannak bent...sok nem szemes ill regi...ha mar nagy az embrio akkor mar jol akarom csinalni...nem olyan jo a csibenek sem belefulladni :-(
Meg is kerult bele ventillator a szelen huvosebbek voltak a tojasok a futo test folott van es felfele fujja a meleget.A doboz szelenel meg lefordul igy mindenutt jo melegek.,de megsem ugy legkevereses mint a tobbi.A tojas fulott ugyan ugy 39.2 van stb... |
|
Előzmény:
 |
japipapi
2018-06-08 08:01:46
|
22591
|
Tudod, rengeteg szakirodalom létezik. A kezdetekkor én is sokat, sokfélét olvastam. A gyakorlatban kialakult saját módszerem, azt követem. Végül is - nem akarom ledegralálni-, de tyúktojásnàl nem izgat hogy sikerül, hisz annyi van, hogy kicsi az esetleges veszteség. Vallom, amelyik erős, életképes csíra, nagy túlzással, még a napon is kikelt. Viszont, vett tojásnál már érzékenyebb a veszteség. Én tyúk tojás esetén saját buher keltetőm 37 C fokra állítom és 21 napra egy kiveszem a csirkéket. Naponta minimum kétszer forgatok, vizet rátöltök esetleg és agyő. A keltetési arányom így is 60-80 %. Japikat, kacsákat hagyom vadon keltető, annyi van, hogy nem tudom számukat. Sajnos most a nyest tizedeli rendesen, valamit ki kell találnom. Szerzek valahonnan kutyaszőrt, állítólag annak szaga elűzni. Próba - kucsíber. :-)
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|