|
|
|
|
 |
japipapi
2018-06-08 08:01:46
|
22591
|
Tudod, rengeteg szakirodalom létezik. A kezdetekkor én is sokat, sokfélét olvastam. A gyakorlatban kialakult saját módszerem, azt követem. Végül is - nem akarom ledegralálni-, de tyúktojásnàl nem izgat hogy sikerül, hisz annyi van, hogy kicsi az esetleges veszteség. Vallom, amelyik erős, életképes csíra, nagy túlzással, még a napon is kikelt. Viszont, vett tojásnál már érzékenyebb a veszteség. Én tyúk tojás esetén saját buher keltetőm 37 C fokra állítom és 21 napra egy kiveszem a csirkéket. Naponta minimum kétszer forgatok, vizet rátöltök esetleg és agyő. A keltetési arányom így is 60-80 %. Japikat, kacsákat hagyom vadon keltető, annyi van, hogy nem tudom számukat. Sajnos most a nyest tizedeli rendesen, valamit ki kell találnom. Szerzek valahonnan kutyaszőrt, állítólag annak szaga elűzni. Próba - kucsíber. :-)
|
|
A hozzászólás:
 |
madar86
2018-06-07 10:29:08
|
22590
|
Tenyleg ugy van ahogy leirtak a dolgokat....
Font 39,2-39,4
Kozeppontjaban a tojasnak 37,8
Tojas alatt 36-37

A folso a tojas felettit meri a masik a tojas kozeppontjaban

Ennyi most forgatom a tojasokat es varok...
Nem szaporitom mar a hozzaszolasokat :-)
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|