Keresés

Részletes keresés

japipapi Creative Commons License 2018-06-08 08:01:46 22591

Tudod, rengeteg szakirodalom létezik. A kezdetekkor én is sokat, sokfélét olvastam. A gyakorlatban kialakult saját módszerem, azt követem. Végül is - nem akarom ledegralálni-, de tyúktojásnàl nem izgat hogy sikerül, hisz annyi van, hogy kicsi az esetleges veszteség. Vallom, amelyik erős, életképes csíra, nagy túlzással, még a napon is kikelt. Viszont, vett tojásnál már érzékenyebb a veszteség. Én tyúk tojás esetén saját buher keltetőm 37 C fokra állítom és 21 napra egy kiveszem a csirkéket. Naponta minimum kétszer forgatok, vizet rátöltök esetleg és agyő. A keltetési arányom így is 60-80 %. Japikat, kacsákat hagyom vadon keltető, annyi van, hogy nem tudom számukat. Sajnos most a nyest tizedeli rendesen, valamit ki kell találnom. Szerzek valahonnan kutyaszőrt, állítólag annak szaga elűzni. Próba - kucsíber. :-)

 

A hozzászólás:
madar86 Creative Commons License 2018-06-07 10:29:08 22590

Tenyleg ugy van ahogy leirtak a dolgokat....

 

Font 39,2-39,4

Kozeppontjaban a tojasnak 37,8

Tojas alatt 36-37

A folso a tojas felettit meri a masik a tojas kozeppontjaban

Ennyi most forgatom a tojasokat es varok...

Nem szaporitom mar a hozzaszolasokat :-) 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!