|
|
|
|
 |
dragorsi
2018-06-01 12:05:23
|
8343
|
Én abszolút a tinták miatt vagyok ennyire a "hobbiban" szóval üdv a klubban! :D Kaweco tintákból pont most kezdtem el kipróbálni a patronjaimat, kaptam egy levelezőtárstól majdnem minden színből egyet. Az első a Smokey grey lett mert ezt láttam már több oldalon és nagyon szép szürkének ígérkezett. Többen mondták, hogy túl világos, de én gondoltam á, jó lesz az nekem. Hát nem :D Sajnos tényleg annyira világos, hogy Tomoe River papíron nem is igazán olvasható. :/ Nekem meg a leveleim nagy része azon íródik, így a tinta nem lesz megvevős. :/ Nem mintha nem lenne 2 másik szürke, Diamine Grey és Earl Grey, ami jó, de hát ugye ez nem így működik. :D
Ha a következő találkozóra majd tudsz esetleg jönni (aminek az időpontja Június 30 lesz és lesz egy amerikai vendégünk is!), akkor meg fogom tudni mutatni ami éppen a tollban lesz. :)
Többieket meg várjuk szeretettel holnap! Tessék mozgósítania magát mindenkinek egy kicsit! :P |
|
 |
Paco155
2018-05-31 08:33:35
|
8338
|
Ugyan EF-es-ben de ezek vannak használatban.
Diamine Imperial Purple. Kellemes lila szín, EF kicsit sötétre húzza de F-ben valószínűleg jobban kijön majd a színe.
Diamine Teal. Nincs mit mondani tökéletesen visszaadja a színt.
Diamine Grape. Nagyon sötét, majdnem fekete az EF heggyel. Az F jobban széthúzza szóval jó is lehet.
J.Herbin Terre de Feu. Nagyon világosbarna, az EF-hez nem igazán passzol. Ezt használom legkevesebbet.
J.Herbin Larmes de Cassis. Nehéz elmondani a színét ha valaki emlékszik a régi személyi igazolványokban használt tintára akkor pontosan olyan. Ez a kedvencem ezt használom legtöbbet.
Faber-Castell standard kék patron. Királykék kicsit halvány.
A fent felsorolt tinták mindegyike tökéletesen működik benne, nem folyik meg és nem hagy ki. A Herbinek kicsit kevésbé viszkózusak, szélesebben húznak ugyanazon heggyel mint a Diamine. |
|
A hozzászólás:
 |
...slr...
2018-05-30 12:20:56
|
8337
|
A hely neve ígéretes (rajongok a kuglófért), de sajnos nem tudok eljönni, mert nem leszek Budapesten. Nézzétek meg még ma meg holnap a Fiók Budafoki úti üzletét - ha valakinek vannak nosztalgikus emlékei -, mert jövő héttől a közelben lévő nagyobb üzletben vonják össze a működést. Azért is érdemes benézni, mert elkezdték a Kaweco írószerek forgalmazását.
Eddig nem nagyon érdeklődtem a töltőtoll tinták iránt, megvoltak a szokásos királykék tintáim, amiket évtizedek óta használtam. Most viszont egyre intenzívebben használok töltőtollat, és többet is hordok magammal. Örülnék, ha a találkozón tudnátok pillantást vetni a Kawco tintáira, és tanácsot kérnék arra is, hogy a Faber-Castell Ambition F-es töltőtollban milyen tinta vált be nektek.
Érezzétek jól magatokat! |
|
Előzmény:
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|