|
|
|
|
 |
dolmarCC
2018-05-21 21:27:25
|
3892
|
Hát ma délután átnéztem egymás után vagy 3× nem láttam,de attól függetlenül lehet hogy elnéztem,tavalyi anya,teljesen jól petézik,éneklést már úgy hallottam h a tetejét fel nyitottam,átnéztem tettem bele plusz kereteket,utána pár órára rá csak nem hagyott nyugodni meg néztem de akkor már egyáltalán nem volt semmi hangzás,és jóval később sem,az esetleg közre játszhat h a szomszéd kaptárba fiatal anya van és ma jött ki párosodni?Az fasza lesz ha holnap mennek el mert 6-től 17:00-ig meló. |
|
A hozzászólás:
 |
van_Persil
2018-05-21 21:17:25
|
3891
|
A családon belül a különböző korú méhek aránya a döntő rajzás szempontjából. Ha az egyensúly felbillen, akkor, ha van hordás, rajozni fog, és ebből az állapotból nehéz visszafogni. Ha pl. vannak fedett bölcsők, akkor szét lehet szedni kölyökcsaládokra.
Ha tényleg az anya tutul, akkor esetleg elnézted, és mégis csak lapul valahol bölcső. Fakeretnél, ha alul nincs teljesen kiépítve, akkor húzhat bölcsőt a keret és az alsó léc közé, srégen elfektetve/elhúzva is. De ha van munkája az egész családnak, az anyának nincs szemmel látható baja, folyamatos valamint nem sörétes a petézés, bölcső sincs sehol, akkor elméletileg nem akarhatják leváltani. |
|
Előzmény:
 |
dolmarCC
2018-05-21 20:32:26
|
3890
|
Köszönöm szépen!Még nem rajzott meg tettem lépeket is bele délutánra abba is maradt az éneklése,lehet a lépektől el ment a kedve ?Vagy ezek már tutira rajzani fognak?De egyébkén nem értem nincsenek össze zsúfolva,13-napja tettem be lépeket is azt is szépen építik anya bölcső sincsen,betegeknek se betegek. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|