Keresés

Részletes keresés

Laca79kb Creative Commons License 2018-05-14 20:24:50 14875

Köszönöm,hogy megosztottad velem a tapasztalatod... :)

Laca79kb Creative Commons License 2018-05-03 17:03:06 14866

Köszönöm... :)

Omosimama Creative Commons License 2018-05-03 15:45:59 14865

Nagyon belekezdtél!

Sajnos nekem a fürjezés még mindig csúszik, de ha megmérgesítem magam, elindítom a gépet, akkor a "fiúk" kénytelenek lesznek a voliert megcsinálni. Irgumburgum!!!!!

A hozzászólás:
japipapi Creative Commons License 2018-05-03 14:07:19 14864

Bizony nem. Bármilyen fura, e kedves madarak kegyetlenek. Hiába egy fajta, ha nem egy fészekből származnak, különösen idősebb korukban, képesek agyonverni, megskalpolni, megvakítani. Amikor kezdtem másodszorra a fürjezést, már felkészültem, csináltam bőven kalickákat. Vettem 60 db tojást, abból kikelt kb 45 madár, fele kakas. 6 hétre kb 20 elkezdett tojni. 10 naponként a tojásokat beraktam kelteni. A újak új helyre ment, majd minden ismétlődött. Nemsokára lett már 5-600 madaram, volt hús, tojás rengeteg. Piac nem ment, enni pedig nem győztem. Aztán bejött a madártetű, képtelen voltam kiirtani a dögöket, rövid idő alatt szinte mind elpusztult. Két évig nem fürjeztem, hogy ki tudjam irtani a madártetűt a garázsból. 

Bár db, amennyi megmaradt, kitettem az udvarra, télen-nyáron jól éltek. 

Egyik rokonom kedvére ismét keltek. 2 napja 18 db tojásból 11 db, láthatóan jól vannak. Ma indítok 24 db fürjtojás, 13 db gyöngyös mellé. A párát kb 65-68 %-on, és 37,4 ° C-n tartom. Nem állítgatok semmi, szellőzni, hűteni kiszedem amelyiket kell. Még egy adagot csinálok, azután idénre vége.

 

Csak érdekességnek: 4 db japán kotlós ül 12-12 db tojáson és 3 db néma kacsám melegszik kb. 60 db tojáson. Tudják dolgukat, rájuk sem kell néznem. :-) 

Előzmény:
Laca79kb Creative Commons License 2018-05-02 22:21:15 14863

Köszönöm a segítséget... :)

olvasgattam visszafelé... olvastam,hogy nem tűrik meg más "bandából" származókat.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!