Keresés

Részletes keresés

Pontikos1 Creative Commons License 2018-04-28 13:29:10 11241

-a sziget mennyire "gyalogosbarát"? (Ha mondjuk ~2km séta lenne két város között, akkor mire számíthatok az út mellett baktatva. Tudom, hegyvidékes, de szeretek sétálni)

Semmi rossz dologra. :D Mi buszoztunk, gyalogoltunk - járdát ne feltétlen keress a főutak mentén, városon kívül. Ha szeretsz gyalogolni, ne hagyd ki a Fira-Oia utat a kaldera peremén - ott mindenképpen legyen jó cipőd vagy túraszandid, mert nem csak városi úton vezet, néhol csúszós köves, néhol földút.

 

-mennyire vannak többségben szeptemberben az "angol fiatalok"? (pl egy youth hostelben mennyire tudnám magam várhatóan kipihenni)

 

Sztem Santorini nem igazán az angol fiatalok helye, de én a helyedben inkább keresnék egy olcsó hotelt, a youth hostel mindig rizikós... (persze ez tök szubjektív).

 

-sok folyadék a napon (séta közben) = anyagcsere... mennyire kiépített ilyen téren a sziget? Vagy a tavernákba be lehet kéredzkedni egy gyors vizitre útközben? A képeken sem láttam, a strandok mennyire felhasználóbarátok ilyen téren?

Alapvetően Görögország nem a nyilvános wc-kről híres. :) De valóban, taverna, kávézó segítségedre lesz egy udvarias kérdés után. Firában pl. a buszpályaudvartól nem messze van egy public toilet (fizetős).

 

-a bolti árak hogy állnak az itthonihoz képest? (Zöldség, gyümölcslé, sör, halfajták) 

 

Attól függ ... Nyilván a minimarket drága lesz (mint mindenhol). Érdemes előre guglizni nagyobb szupermarketet (van pl. Firában, Kamariban és Perissában is).

Flower2000 Creative Commons License 2018-04-28 03:49:52 11240

a szigeten zömében a hatalmas nyaralóhajókrol leáramló tömeg van. Ez egy kráter tulajdonképp. Száraz. Viz legyen mindig veled.  Boltok vannak. Piacszerut a szupermarket elott lattam.   setalni lehet persze. Vagy Z autoutak mellett vagy a hosszu turauton Firabol Oiaba. oda 2 liter viz ajanlott.

A hozzászólás:
Slatiek Creative Commons License 2018-04-27 23:41:06 11239

Sziasztok,

Kis segítséget kérnék, mert végignéztem soktíz oldalt, de úgylátom, hogy a hozzám hasonló utazókból kevés van :)

Alapvetően hátizsákos nyaralóként érdeklődnék, hogy

-a sziget mennyire "gyalogosbarát"? (Ha mondjuk ~2km séta lenne két város között, akkor mire számíthatok az út mellett baktatva. Tudom, hegyvidékes, de szeretek sétálni)

-mennyire vannak többségben szeptemberben az "angol fiatalok"? (pl egy youth hostelben mennyire tudnám magam várhatóan kipihenni)

-sok folyadék a napon (séta közben) = anyagcsere... mennyire kiépített ilyen téren a sziget? Vagy a tavernákba be lehet kéredzkedni egy gyors vizitre útközben? A képeken sem láttam, a strandok mennyire felhasználóbarátok ilyen téren?

-a bolti árak hogy állnak az itthonihoz képest? (Zöldség, gyümölcslé, sör, halfajták) Esetleg van piac szerűség (friss halak)?

 

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!