|
|
|
|
 |
Omosimama
2018-04-10 08:12:31
|
14855
|
Hát igen.Ember tervez...
De szerencsére a fürj gyorsabban fejlődik (jóval) mint a tyúk. Nekem még a láthatáron sincs a keltetés, mert még hozzá se kezdtünk az atombiztos lakóhelyükhöz. De azért még reménykedem. |
|
A hozzászólás:
 |
japipapi
2018-04-10 00:37:29
|
14854
|
Nem sikerült a tömeges fürj keltetés, lökött rokonom elhülyülte. Az ígért pár százból 19 db tojci lett. Mérgembe félre tettem, hisz mi a fenének vesződjek ennyivel? Jó estbe maximum 15-16 db lenne, hát azért kár az energia. Azután lenyugodtam, mégis kikeltetem, vegyesen. Ma, beindítottam 15 db japi és 20 db paraszt tyúk tojást, csütörtökön mellé rakom fürjtojást.
Egyszerre fognak kelni és utána 4 hétre a tyúkfélék maradnak a bölcsibe, a "felnőtt" fürjek meg mennek az udvarra. Azután nemsokára tojnak, 60 db-ot, még kikeltetek és idénre elég. |
|
Előzmény:
 |
Omosimama
2018-04-09 06:55:56
|
14852
|
Nagyon jó!
Én lehálóztam a dobozukat (műanyag csirkedrót egy léckereten), mert egyrészt nagyon magsra tudnk helyből reppenni, másrészt ha véletlenl bekóborol hozzájuk valamelyik macsek, hát az tragédia lenne. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|