|
|
|
|
 |
japipapi
2018-04-10 00:37:29
|
14854
|
Nem sikerült a tömeges fürj keltetés, lökött rokonom elhülyülte. Az ígért pár százból 19 db tojci lett. Mérgembe félre tettem, hisz mi a fenének vesződjek ennyivel? Jó estbe maximum 15-16 db lenne, hát azért kár az energia. Azután lenyugodtam, mégis kikeltetem, vegyesen. Ma, beindítottam 15 db japi és 20 db paraszt tyúk tojást, csütörtökön mellé rakom fürjtojást.
Egyszerre fognak kelni és utána 4 hétre a tyúkfélék maradnak a bölcsibe, a "felnőtt" fürjek meg mennek az udvarra. Azután nemsokára tojnak, 60 db-ot, még kikeltetek és idénre elég. |
|
 |
kildus002
2018-04-09 21:50:16
|
14853
|
NEkem még bent vannak, de ha átrakom őket nagyobb helyre, akkor mennek ki a garázsba a nyuszikhoz. Akkor viszont valószínűleg egy nagyobb ketrecbe teszem őket, amíg lámpázni kell. Oda elméletileg nem jut be más állat, bár a patkánytól félek, noha még nem találkoztam vele az épületben. Van macska, kutya az udvaron, őket láttam már vadászni kint... De bármikor betévedhet.... :( |
|
A hozzászólás:
 |
Omosimama
2018-04-09 06:55:56
|
14852
|
Nagyon jó!
Én lehálóztam a dobozukat (műanyag csirkedrót egy léckereten), mert egyrészt nagyon magsra tudnk helyből reppenni, másrészt ha véletlenl bekóborol hozzájuk valamelyik macsek, hát az tragédia lenne. |
|
Előzmény:
 |
kildus002
2018-04-08 14:19:05
|
14851
|
Szia! A maroknyi kis csapatom él és virul, még egy gyengébbet látok köztük, amelyik biztosan kihullik. A többi az rendben van, így 34 db fürjecském erős (eddig). Szenzációs, hogy ezek egy hetesen már mennyire tollasodnak... :D Na és mennyit esznek, és piszkítanak... :D Lassan nagyobb dobozt kell kerítenem nekik, amiből nem tudnak kireppenni sem... :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|