Keresés

Részletes keresés

Omosimama Creative Commons License 2018-04-03 10:49:43 14844

A másik kérdésedre vélaszolva:

Tojást, túrót az első naptól kezdve kaptak, de zöldet csak pár hetes koruktól (sacc, mire kitollasodtak). A tyúkhúrral érdemes kezdeni, azt nagyon szeretik. Gyermekláncfű levele is jöhet később, de a csöves virágszárat ne add be nekik, benyelheti és megfullad. Kiscsirkéknél is ki szoktam válogatni, csak a tyúkoknak van elég eszük, hogy ne nyúljanak hozzá.

Omosimama Creative Commons License 2018-04-03 10:45:05 14843

Szia!

Ne búsulj, ami megmaradt, az már biztos életképes. Legalább kitanulod rajtuk a fürjnevelést.

Sajnos, a tanulópénzt meg kell fizetni (én is sokat hibáztam).

Még az a jó, hogy a fürjtojás viszonylag olcsó, mert ha 500Ft-os tyúktojásokkal jártál volna így, az jobban fájna.

Volt, hogy háztól vettem keltetni tyúktojást - igaz, nem drágán -, de 15-ből 1 (azaz egy darab) kelt ki.

Azóta vigyázok, hogy csak megbízható tenyésztőtől vegyek tojást (akár fürj, akár tyúk), még ha drágább is.

Legyen sok örömed a kismadarakban!

A hozzászólás:
kildus002 Creative Commons License 2018-04-03 10:37:04 14842

Szia! Köszönöm érdeklődésedet, elég gyenge lett.. :( Sok deformált lábú utód lett. Vasárnap keltek tömegesen, tegnap is lett néhány darab, és még ma is szedtem ki egyet a keltetőből. Ma reggelre 5 db el is hullott, de mindegyiknek a lába deformált volt, olyan kis hason kúszóak lettek. Sejtettem, hogy nem jó helyről szereztem a tojásokat (szerintem erős beltenyészet lehet, évek óta nem volt vérfrissítés), már lámpázáskor kiesett közel 50 %.... :/ Tehát mára 109 tojásból olyan 35 db fürjecském lett (ebből 5-öt én törtem össze forgatás/lámpázás közben). Tehát tényleg nagyon nem jó az arány.... Na de mostmár arra kell koncentrálnom, hogy ezek megmaradjanak. :) Puding próbája az evés, ezt abszolult tapasztalat szerzésnek tudom be. Megpróbálok legközelebb jobb helyről tojást szerezni, csak a postát nem mertem bevállalni, féltem, hogy nem tesz jót nekik a szállítás, inkább elérhető közelséget választottam.

Zöldet, tojást, túrót te mikor kezdesz el nekik adni?

Előzmény:
Omosimama Creative Commons License 2018-04-02 20:23:32 14841

Szia!

Tudom, hogy ünnep van, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy megy a kelés!?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!