Az Api Life Var, nem atkairtó a szó konkrét értelmében, a hatóanyagai illóanyagok, amelyek az atka tájákozódását hivatott megzavarni, így megakadályozni annak szaporodását. Ez végül is, működik, de nagyon hőmérsékletfüggő, és mint írtam tavaszra nem való, mert gátolja a fejlődést! Termeléskor szintén nem használható, mert étveszi a méz a bűzét. Nagy melegben megint nem jó mert megnő a kipárolgás koncentrátuma, amely megint csak káros. Gyakorlatilag nagyon szűk idő, és hőmérséklet tartományban működik. Kiegésszítő kezelésként talán, de semmiképpen nem jó kizárólagos atkavédelemre, csak szintentartásra, nekünk többb kell amely öli az atkát, közel lenullázza. Az illóanyagok is képesek, de olyan magas koncentrátumban kellene a kaptárban lennie, hogy az már a méhekre is veszélyes.
Aztán olcsó volt, de legalább nem használt, persze az is valami ha nem árt.
Az amitráz hatóanyagú atkairtókat ajánlanám, ez a leghatásosabb a mai napig is. Természetesen termelési időben nem használható de ha jól ütemezzük nincs is rá szükség. Itt sokmindent megtudhatsz a témáról.
http://meheszklub.hu/index.php/topic,612.0.html
|