|
|
|
|
 |
van_Persil
2018-03-08 18:55:20
|
3843
|
Passz. Kérdezz meg valakit az önkormányzatnál/jegyzöi hivatalban. Mondjuk az a logikus, hogy ha nem jelentetted be (Zalában), akkor nincsenek (ott) méheid. Nem tudom, ez mennyire hasonlít a vándorláshoz, azaz, nem kellett volna esetleg Zalában kijelentkezned? |
|
A hozzászólás:
 |
Peet..
2018-03-08 17:39:56
|
3842
|
Köszi.
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy mit kell tennem ha elköltöztem az előző lakóhelyemről?
Tavaly tavasszal bejelentettem a méheimet Zalába, de most elköltöztünk Fejér megyébe. Ide persze már bejelentettem, de be kell jelentenem Zalába is hogy már nem lakok ott és elvittem a méheimet? |
|
Előzmény:
 |
van_Persil
2018-03-08 08:16:48
|
3840
|
Nem, 100,- Ft-ért tudod megvenni. Esetleg a helyi OMME csoportodban, vagy hívd fel a méhegészségügyi felelösödet, ö meg tudja mondani hogy hol tudod megvenni.
Abban kell vezetned a méhészeti tevékenységedet (legfeljebb 3 hetente meg kell nézned a méheidet (de nem csak a kaptáron kívül...) Ha nem vezeted, és jön valaki ellenörizni (mert teszem azt a szomszéd feljelentett, hogy nem tud létezni a méheid miatt), az elsö dolga megnézni, hogy rendesen vezetette. Ugyanez a méhegészségügyi felelösnél vándorlás elött, vagy az állatorvos is azt kéri, mielött kiállítja az igazolást az árusításhoz. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|