Köszi az infókat!
Felújítok, 2018 tól szóba se jöhet a 2R ha építesz, de tudod jól!
Belső redőnyös gerébtokos ablakok cseréje a cél, ezt már nem érdemes javítani, meg ahogy be van építve az nagyon gáz, szóval hatalmas a légcsere általi veszteség, a redőnytokról ne is beszéljünk... Szívesebben költenék fal, födém és esetleg lábazat szigetelésre, tudom, hogy többet számítana hőátbocsátásban (ha rendesen zárna az ablak) de ez tolódik.
Az ablak műszaki paramétere biztos, árat nem tudok mondani. A profil ennél különbözik, nem az ajándék 3R féle... a 2R 74-es a 3R 83 as (Gealan profilok)
Aktuális falazat, födém hőátbocsátási tényezőim miatt jelenleg tök felesleges a 3R, de később ha szigetelek, lehetne értelme ha... de nekem úgy jött ki, hogy nem érdemes akkor se, s "csodálkozok", hogy törvényileg szabályozzák új építésű háznál azt, ami nem térül meg értelmes időn belül a beruházónak, RGO felmerült bennem, hogy rossz a számításom...
Ilyenekkel nem is számoltam, hogy a téli benapozás watt teljesítménye mennyivel jobb a 2R esetében, mint a 3R nél déli és keleti fekvésűeknél, bár valójában adatom sincs rá :)
Ha benne vagy, mi a véleményed, meglátásod a párkányfogadókról és a ráépíthető redőnytokokról hőszigetelés kapcsán? Valaki írta ebben a fórumban, hogy a nálam előforduló ablak cseréje esetében az a legjobb megoldás, ha ablak+ráépített belső redőnytok, a tok körbeszigetelve elől meg oldalt és felül is (a tok szigetelésen felül)
A párkányfogadóval az a gondom, hogy túl keskeny, talán csak 3cm, azaz az ablak alatt lesz egy résem ami nem az igazi.
Ez ügyben van valami más lehetőség? Pl. toktoldó alulra is és a párkány ragasztása a toktoldóhoz? |