Szia!
Igazán nincs mit, nagyon gyorsan gépelek, egyszóval ... valójában, nem fáradtság, szívesen adom tovább a saját tapasztalataimat, bár nem éppen kedvünkre való ez a terület ugye, de hát ez van :-)
Azért kellett váltanom, mert áltattam saját magam azzal, hogy 5-6 év kezelés és tünetmentesség után, bizonyára "meggyógyított" engem a biol és elég lesz a Trexan. Közben külföldön is éltünk, ahonnan egy ideig még hazajártam 10 hetente infúzióra, de amikor a férjem kiküldetése lejárt és hazaköltöztünk (ráadásul másik városba), akkor nem kezdtem azonnal újra, szedtem a heti 2 szem (!) Trexant és elég volt, semmi, de semmi fájdalmam nem volt. Persze, kb. 8-9 hónap kihagyás után, jelentkeztek újra a tünetek. Fájt a vállam stb. (vállról jut eszembe, amikor nem bírtam emelni a karom, nekem az vált be, hogy az ajtófélfa mellé álltam és és az ujjaimmal "lépegetve", lassan haladtam a karommal felfelé, egészen addig, amíg fel nem nyújtottam teljesen ... így egészen jól ki tudtam lazítani)
Akkor már nem lehetett újrakezdeni a Remicade infúziót, mert olyan hosszú kihagyás után, már komoly allergiás sokkot okoz ... állítólag a doktornő több betegénél is előjött. Így azóta a Simponit kapom ... és megtanultam a leckét :-) A Simponira is jól reagál a szervezetem, de azt tapasztaltam, hogy a Remicade volt a csúcs!! Egyébként, 2006-ban, 42 éves koromban kezdődött az RA.
Hiszem, hogy a kialakulás egyik szegmense lehet lelki eredetű is, de valószínűbb (úgy hiszem ez volt nálam is), hogy egy makacs vírus+stressz+lelki ok+kicsi koromtól a sok-sok mandulagyuli (15 éven keresztül pl. nem voltam táppénzen, mert nem voltam lázas és kihordtam lábon, mert könyörögtek, hogy mindent megcsinálunk, mehetsz injekcióra stb., csak ne menj táppénzre stb.)+genetika+hormonális változás együttese okozta. Az, hogy melyik volt erősebb a "buliban", nem tudom. A mandulámat 2007 környékén valamikor vették ki, de megoldást nem hozott, max. a gyulladásos góctól szabadultam meg és kicsit majdnem belehaltam a 2,5 órás - altatásos - mandulaműtétbe .. hm.
Szerintem idősebb korban is van esély a tartós remisszióra, volt ilyen betegtársunk még Miskolcon. Van, aki az immunrendszert erősíti, van aki éppen azt mondja, hogy nem erősíti, mert a több és erősebb immunsejt, több fehérjét (TNF-alfát) termel, ami ugye a gyulladásért felel és mivel az immunrendszerünk idegenként azonosítja a saját ízületi belhártyánk sejtjeit, gyorsan "odaszaladnak" és dolgozni kezdenek, bevetve az ember legősibb védekezőmechanizmusát, a gyulladást! Ezen a téren az orvosok sem mindig értenek egyet.... momentán, én a nem igazán erősítek rá állásponton vagyok. Ja és nem hiszek a paleóban, de ha a teljes kiőrlésű kenyérből ennek csak keveset (és fehéret nem), vagy kevesebbet, ha főzelék mellé nem enne kenyeret, ha a tejterméket visszafogná, az talán máris dobna kicsit az esélyeken.
Még most is használhat egy-egy 3 hónapos Biovanne kúra. 3 hónapig kell szedni (én napi 1 szemet szedtem), majd 3-4 hónap szünet és lehet újra. Szerintem 1-2 ilyen 3 hónapos kúra sokat segíthet, bár a hajhagymák "kora" is bizonyára szerepet játszhat ebben.
Sajnos, Szombathelyen nem ismerek, nem olvastam jó reumatológusról, de hátha valaki tud segíteni itt a fórumon ... a Markusovszkyban dolgozó (mert ugye ez biol.centrum), de magánrendeléssel is rendelkező doki lenne jó. A váltás ne okozzon gondot, nem kell indokolni, de ha mégis, akkor annyit kell mondani, hogy az ön rendelésére nem tudjuk behozni, mert csak x napon érünk rá, amikor x.y. orvos rendel ... vagy ilyesmi.
Ezt találtam a neten:
https://szombathely.doklist.com/szak/reumatologus/
Még annyi, hogy BÁRMILYEN, akár csak étrend kiegészítő szert is szeretne szedni, mindenképpen kérjétek ki gyógyszerész vagy a háziorvos véleményét, ők meg tudják nézni a neten találhatótól szerintem részletesebb összetevő stb. listát. A biol. váltás mindenképpen indokolt lenne nála ... szerintem.
Szurkolok, hogy javuljon a helyzet!!!
|