|
|
|
|
 |
oregbeatsuhanc
2018-01-04 14:51:51
|
1218
|
"Azt meg írtam én is, hogy később jobb volt a goni ELMŰsöknek. Amikor 80 körül a 40 fillért egy lépcsőben megemelték 75-re, a 38 meg maradt. Aztán jött a HFH-mentesség is."
Én az 1985 ös évről írtam ezt, illetve az azt követő 90 es évekről.
85 ben kezdtem építkezni akkor fizettem be a HFH t, majd a kis faházikónkról forgattuk rá a mérőt, kábelcsatlakozást a végleges, általam elkészített faszekrényes mérőhelyre.
(Ezzel legalább megtudtam spórolni a néhány évi ideiglenes mérőhellyel járó macerát, ugyanazt a mérőt vihettem tovább. )
|
|
A hozzászólás:
 |
ötfelezős
2018-01-04 08:35:54
|
1216
|
A HFH fogalom később jött, nem a 30-38-40 filléres időszakban.
Amely időszakban egyébként ELMŰ-sök bementek a fogyasztói irodákra, és megkérdezték, hogyan lehet a kedvezményt visszamondani. :) Már nem emlékszem pontosan, hogy volt, de mindkettőnek az elején volt valami drágább rész, csak nem egyforma, és így vagy, aki sokat fogyasztott, vagy, aki keveset, az jobban járt a 40 filléres lakosságival, mint a 38 filléres kedvezményessel. :)
Azt meg írtam én is, hogy később jobb volt a goni ELMŰsöknek. Amikor 80 körül a 40 fillért egy lépcsőben megemelték 75-re, a 38 meg maradt. Aztán jött a HFH-mentesség is. |
|
Előzmény:
 |
oregbeatsuhanc
2018-01-04 02:31:50
|
1215
|
"És, bár nem te írtad a rosszízű megjegyzést az ELMŰ-sök sok kedvezményéről (ez volt az egyetlen), akkor a kedvezményes tarifa meg 38 fillér volt, ami nem volt a 40-hez képest olyan nagy irigységre érdemes. "
Nem irigyeltem én sem őket, mert voltak más munkahelyek is ahol a dolgozóknak valamilyen módon kedveztek.
Viszont arra is emlékszem, hogy 85 ben a 3 x 10 A nappali tarifáért 6600-Ft HFH-t kellett fizetnem és amikor azt 3 x 16 A re szerettem volna bővíteni akkor még 12 000 et kellett volna ráfizetnem.
Erre egy nagyon rendes, elműs ügyfél szolgálatos hölgy azt tanácsolta, hogy a kétszintes épületünkben inkább alakítsak ki még egy mérőhelyet további 3 x 10 A re és ezekre pluszban is megadták a B tarifát díjmentesen.
A "precíz emlékezőképesség kedvéért", - anélkül, hogy irigyeljem - azért arra is emlékszem, hogy egyik elműs ismerősömnek 3 x 30 A es automatái voltak a mérőhelyen az akkori 120 000 -res díj helyett szinte ingyen. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|