Keresés

Részletes keresés

Aszpirin Creative Commons License 2017-12-12 20:45:57 3068

Tudomásom szerint: a nevetséges magyar áfát mindenképp be kell fizessék, ha itthon forgalmazzák. Sőt, a vámot is, mega az afat a vamra is :-).  Ha ezt megkerülik, az már nem szürke-, hanem feketeimport, és áfacsalást követnek el, amiért a NAV lekapcsolhatja az egész boltot, lásd a az egyik legnagyobb itthoni webshop körüli botrányt.

A “szürkeimport” inkább arra vonatkozik, hogy nem az Aplle általi hivatalos magyar forgalmazói “csatornán” keresztül szerzik be, hanem kinti csatornán, és ők maguk importálják, ami önmagában tudtommal nem törvénybe ütköző, de a gyártói garancia elvesztésével jár(hat). Az ilyen szürkeimportos cuccok garanciális javítása ezért körülményes lehet (általában a boltok vállalnak rá garanciát, és a javítás gyakran jó hosszú időt vezs igénybe...)

A hozzászólás:
silent hunter 3 Creative Commons License 2017-12-12 19:34:14 3066

Ugyanaz megy mint a mobiltelefonoknál, 'szürke' import, a nevetséges magyar áfa miatt.

Előzmény:
Traugutt Creative Commons License 2017-12-11 22:41:23 3065

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!