|
|
|
|
 |
Aszpirin
2017-12-12 20:45:57
|
3068
|
Tudomásom szerint: a nevetséges magyar áfát mindenképp be kell fizessék, ha itthon forgalmazzák. Sőt, a vámot is, mega az afat a vamra is :-). Ha ezt megkerülik, az már nem szürke-, hanem feketeimport, és áfacsalást követnek el, amiért a NAV lekapcsolhatja az egész boltot, lásd a az egyik legnagyobb itthoni webshop körüli botrányt.
A “szürkeimport” inkább arra vonatkozik, hogy nem az Aplle általi hivatalos magyar forgalmazói “csatornán” keresztül szerzik be, hanem kinti csatornán, és ők maguk importálják, ami önmagában tudtommal nem törvénybe ütköző, de a gyártói garancia elvesztésével jár(hat). Az ilyen szürkeimportos cuccok garanciális javítása ezért körülményes lehet (általában a boltok vállalnak rá garanciát, és a javítás gyakran jó hosszú időt vezs igénybe...) |
|
A hozzászólás:
 |
silent hunter 3
2017-12-12 19:34:14
|
3066
|
Ugyanaz megy mint a mobiltelefonoknál, 'szürke' import, a nevetséges magyar áfa miatt. |
|
Előzmény:
 |
Traugutt
2017-12-11 22:41:23
|
3065
|
Köszönöm. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|