|
|
|
|
 |
Törölt nick
2017-12-12 20:15:08
|
969
|
Egy kicsit bonyibb. A konkrét dízájngiccs sokat számít, a józan paraszti eszet ugyanis nem szokták figyelembe venni a lámpagyárosok...
Az oldalra szerelt be tudja világítani a plafont, így sokkal világosabb lesz a szoba a derített fénytől. Hogy na verje ki a szemed az oldalra szerelt, értelemszerűen tompítani kell árnyékolóval.
A plafonra szerelt ha pl. ufolámpa, az csak lefelé veri a fényt, csempézett, tükrős alj esetén alulról vakítani fog, csillog mint a lapostányér. Plafonlámpánál le kell lógatni egy olyat ami a plafont is megvilágítja, de maga alatt sem csinál árnyékot.
Egyébként meg mi lenne a cél... parasztvakítás mint a ledcsíkos hülyeségek, vagy homogén szórt fény melletti normális létezés? |
|
A hozzászólás:
 |
NeomatiK
2017-12-11 20:46:02
|
968
|
Helló!
Az oldalfalra szerelt lámpának van előnye világítási szempontból, mint egy plafonra szerelt lámpának?
Ahogy én elképzelem:
Amíg a plafonraszerelt a helyiség közepén van és ennélfogva (talán) egyenletesebben világítja be a területet. Viszont a plafonra árnyékot vet és ezáltal nyomja a szobát.
Az oldalfali meg talán jobban vakíthat, mert lejjebb van. Persze kérdés, hogy milyen búra van rajta, vagy van-e egyáltalán búra.
Ezen dilemmázok.
Még nem tudom, mit lehet pro és kontra felsorolni kizárólag világítási, megvilágítottsági szempontból felsorolni. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|