Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017-12-12 20:15:08 969

Egy kicsit bonyibb. A konkrét dízájngiccs sokat számít, a józan paraszti eszet ugyanis nem szokták figyelembe venni a lámpagyárosok...

Az oldalra szerelt be tudja világítani a plafont, így sokkal világosabb lesz a szoba a derített fénytől. Hogy na verje ki a szemed az oldalra szerelt, értelemszerűen tompítani kell árnyékolóval.

A plafonra szerelt ha pl. ufolámpa, az csak lefelé veri a fényt, csempézett, tükrős alj esetén alulról vakítani fog, csillog mint a lapostányér. Plafonlámpánál le kell lógatni egy olyat ami a plafont is megvilágítja, de maga alatt sem csinál árnyékot.

Egyébként meg mi lenne a cél... parasztvakítás mint a ledcsíkos hülyeségek, vagy homogén szórt fény melletti normális létezés?

A hozzászólás:
NeomatiK Creative Commons License 2017-12-11 20:46:02 968

Helló!

 

Az oldalfalra szerelt lámpának van előnye világítási szempontból, mint egy plafonra szerelt lámpának?

 

Ahogy én elképzelem:

Amíg a plafonraszerelt a helyiség közepén van és ennélfogva (talán) egyenletesebben világítja be a területet. Viszont a plafonra árnyékot vet és ezáltal nyomja a szobát.

Az oldalfali meg talán jobban vakíthat, mert lejjebb van. Persze  kérdés, hogy milyen búra van rajta, vagy van-e egyáltalán búra.

Ezen dilemmázok.

Még nem tudom, mit lehet pro és kontra felsorolni kizárólag világítási, megvilágítottsági szempontból felsorolni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!