Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
ksanci Creative Commons License 2017-12-03 10:31:45 6293

Baszki, ha neked passzív, vagy passzív közeli szigetelésed van, akkor gyémánttal is fűthetsz...

Egyetlen dologról szólt a történet: ne akard bebizonyítani, hogy alapban olcsóbb árammal fűteni, mint gázzal, amikor háromszor annyiba kerül.

 Az más kérdés, ha 5 kmdéli fekvésű tetőfelületed van a napelemekhez és H tarifát is tudsz igénybe venni. Mert akkor lehet olcsóbb, sőt, akár még neked fizetnek. De az átlagszar házaknál soha nem lesz olcsóbb az áram, mint a gáz.

Nekünk sajnos nincs déli tetőnk, nem érné meg a napelem. Pedig szerettem volna én is.

Előzmény:
Tubetown Creative Commons License 2017-12-02 19:39:34 6290

Tévedés. Mondom én, hogy az aki nem tudja miről van szó, is csak osztja az észt. Van egy előszoba, wc, fürdő, étkező konyha, és két szoba. Az előszobában nincs radiátor. Bejárati műanyag ajtó, az előszobán a folyosóra meg egy fenyő ajtó kb 5cm vastag hőszigetelt üveggel. A falazat tégla illetve gáz szilikát rajta szigetelés, nemes vakolattal. A mennyezet gipszkarton rajta 10cm paplan rajta forgácslap, azon 2,5cm nikecell, (ami megmaradt rá lett rakva). A forgácslap, meg azért, hogy a padon közlekedni lehessen. A tető cserép alatta fólia. Belső magasság kb 2,6m. A ház nyugati oldalán teljes szélességben garázs, de az nem fűtött. Tájolásra a fürdő, wc és a nagyobb szoba egyik fala esik északra. A többi keleti és déli fekvésű. Az étkezőben van beállítva egy Edilkamin Aqua vízteres kályha rajta 7db radiátor, kéménybe 150-es csővel 45 fokban bekötve. Az étkezőt, folyosót nem a radiátor fűti, mert nincs kinyitva. Ugyanis nincs rá szükség. Itt van a legmelegebb néha 25-27 fok. A a többi helyiségekben 23-24 fok. A gyerek 15:20 kor jön haza a suliból és ekkor még 20 fok van a házban, pontosabban a szobájában. 16 körül gyújt be kb. Ha nagyon hideg van kint -15-20 akkor este 10 kor még teszek rá, de eddig EGY!! tűz égett le naponta. Én készre rakom neki a kandallót csak egy gázgyújtóval meggyújtja a pepó alágyújtóst, amit  z összetört hengeres brikett alá teszek. Arra most szárított bükkfát szoktam, ami a kandallóba belefér. Nem, nem mértem hány kiló, de mikor brikettel fűtöttem tisztán, egy 20kilós doboznak a harmada ment el naponta mínusz egy néhány fokig. Leszarom ki hiszi el, ki nem, de mikor meg akarjátok magyarázni távolból ismeretlenül, hogy én vagyok a hülye és már a negyedik telet fűtöm, akkor kezd kilenni a faszom! Nem 27 négyzetméter nincs körbe építve ha annyira érdekes kiszámolom a légköbmétert, de tudjátok mit nyalsgem....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!