Szia! Nem érdekem lopni az áramot, mert fával és brikettel fűtök. Igaz van egy elektromos kazánom is, de azt az előző tulaj használta. Mégpedig csak azzal fűtött 7db radiátorral. A számlája pedig egész évben volt 17500Ft/hó. Benne a kerámia lapos tűzhely, sütő, kombinált hűtő,vasaló, bojler, fűnyíró, meg minden, ami árammal megy. Nincs érdekem az elektromos fűtésben, de hétvégenként dolgozok a Continetal-Contitechben is. Nagyon sok helyen használnak Nordart, Nobo, Adax stb. elektromos fűtőtestek az irodában, műhelyekben. Pedig van gáz, van gőz, forróvíz stb.Kérdeztem is miért. Az volt a válasz, mert megéri. Nem folyamatos üzemben mennek, hanem valami tirisztoros vezérléses, meg mobillal ki be kapcsolható. Télen a kazánt nem kapcsolják ki, mert sok lenne a visszafűtés, pedig gázzal megy. Lenne lehetőség forróvízzel fűteni, mégis mondom sok helyen árammal fűtenek. Nem hiszem, hogy nekik ne számítana a pénz. |