Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Tubetown Creative Commons License 2017-12-02 14:00:14 6285

De tudod mit, már van az utcában egy ideje vezetékes gáz. Kazánnal tervezéssel, beállással, mindennel kb 1-1,5M-ból meg is lenne. Akkor a harmadából fűthetnék gázzal. "Pár" év alatt meg is térülne, ha nem mozdulna a gáz ára sokat. Viszont 1,5M-ból meg telerakom a napos oldali tetőmet napelemmel, ami ugyanannyiba lenne, mint a gáz bevezetése. Csak a megtermelt áramot utána nem kell kifizetnem, mint a felhasznált gázt, még ha harmad annyiba is van. Ja az E-onnal lehet "0"-ás szerződést kötni. Amit nyáron megtermelsz, télen visszakapod év végén meg egyeztetőszámla van. Na ezért nem erőltetem én a gázt. Ha ki lenne építve, biztos nem problémáznék, hogy azzal kell fűteni, de NINCS!

Előzmény:
ksanci Creative Commons License 2017-12-01 19:35:11 6280

:D

 

Szóval 1kWh fogyasztás az 45 Ft árammal.

Gáznál ha mondjuk csak 30MJ a fűtőértéke, akkor 1m3 gázból max. 8,33 kW energiát veszel ki egy óra alatt.

1 m3 gáz legyen 120 Ft. Vagyis 1kWh gázzal 14,4 Ft. Jé, tényleg a harmada. És rossz fűtőértékkel, magas árral számoltam.

Nem lopod te az áramot? :D

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!