|
|
|
|
 |
Törölt nick
2017-11-28 11:34:49
|
960
|
Ok! Csak javasolni tudom... vegyél egy olcsó 9w-os tescós "márkájú" led lámpát a tescoban (2:1 akciót keresd) és fordítsd a plafon felé. Nagy búrás E27-et mindenképpen. Meg fogsz lepődni mennyire világosabb lesz. Na az is hozzátartozik, hogy így szórt fényt fogsz kreálni ami sokkal sokkal jobb. Ha a szobába több ilyet is felszerelsz egészen világos lesz és nem veri ki a szemedet sem. Ha a plafonról lefelé irányítasz egy bazi erős lámpát az a padlót agyonveri, reflektálódik, vakít és nem lesz világos a szobában. A lemenő nap miatt kell 2700-as, ahhoz hasonló. A hipermarketekben ha nappal mész be, tök jó a világítás, mivel ott 6000k-s lámpák vannak, de ha este mész vissza ugyanide, bizony rosszul fogod érezni magad. Dolgoztam ilyen helyen, imádtam nappal ott lenni, de amikor túlóráztam, vagy este mentem vissza vásárolni ugyanoda, rosszul voltam, vakított, kínzott, gyilkolt a 6000-es világítás. |
|
A hozzászólás:
 |
0623
2017-11-24 11:43:49
|
959
|
Kizárólag 2700K verzióban gondolkodom beltérben.
Miért írtad hogy megvakúlni, túl erősnek érzed? Eddig 10m2 szobában van tapasztalatom 100W hagyományos izzóval és az nem volt rossz, bár kicsit lehetett volna erősebb. |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2017-11-23 21:09:26
|
958
|
Ha meg akarsz vakulni tökéletes választás, lehetőleg 6000K-es verzióban. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|