Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017-11-20 18:25:31 6258

Értem én, de mégiscsak arról van szó, hogy adott valami amit 26 ft-ért is el lehet égetni, de erre rákerül egy csomó költség( munkafolyamatok költsége, csomagolás, marketing stb) és megkapod ugyanazt picit talán szárazabban és csomagolva 90 ft-ért.... én nem látom miért érné meg nekem úgy eltüzelni a fát, hogy eközben 3x-os árat fizetek ki! 

Kb olyan ez nekem mintha lenne két kupac fa, csak az egyik 3x drágább, és te azt választanád....

A marketing zavar talán a legjobban, mert konkrét hazugságokkal van tele. Ezt pedig gyűlölöm!

Mondják azt, hogy szárazabb mint a fa, adott köbcentiben sűrűbbre préselhető és ezért térfogat egyezőség esetén azonos térfogatú fánál sűrűbb és ezért kisebb helyen tárolható. Szóval mondjanak valami igazat...

 

Előzmény:
dundalk Creative Commons License 2017-11-20 17:16:11 6257

Ha 26 forintért veszik az alapanyag kilóját, majd szárítják, ledarálják porrá, préselik, csomagolják, majd megint szállítják 80-95 forint kiló áron, akkor a haszon az nem 60-70 forint kilónként, mert amíg az alapanyagból brikett lett az sem ingyen volt.

 

Plusz még a brikettet reklámozni is kell, mert ha azt mondják, hogy tüzifa, akkor azt mindenki tudja, ha ekobrikett (van ilyen?) vagy fabrikett, akkor a legtöbb embernek fogalma sincs, hogy mi lehet az. Tehát még marketingre is költeni kell. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!