Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
NyiMisi Creative Commons License 2017-11-17 16:38:14 6244

Végre valaki érti a lényeget.

Előzmény:
csiba00 Creative Commons License 2017-11-17 09:29:51 6243

Nekem az is tetszik, amikor írja, hogy "A brikett nem lángol, hanem izzik, a fűtőértéke pedig a tűzifáénak kétszerese."

 

Igazából fingja sincs a fa anyagok égéséről, meg a láng szerkezetéről, hogy melyik részén mi történik. Mert ugye azt tudott már, hogy a fa égetésekor a jelentős fűtőértéket a fagázok elégetése adja (ezért is hatékonyabb pl. egy faelgázosító kazán az egyszerű vegyes kazánnál).

 

Viszont ha csak izzásod van, akkor a fagázokat (amik a brikettben is vannak, hiszen fából van) lényegében el sem égeted.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!