Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2017-11-09 16:14:18 13684

Nekem egy fehér és egy piros karácsonyi kaktuszom van. Érdekes módon a pirosnál nagyobbak a bimbók, a fehérnél kisebbek, ezért sokáig gyönyörködhetek bennük. 

Ma behordtam az erkélyről a virágokat, és felfedeztem, hogy egy nem tudom, milyen nevű kaktsuzon is csinos kis bimbó van. Figyelni fogom, mi lesz vele.

A hozzászólás:
CBNora Creative Commons License 2017-11-09 08:06:32 13683

Az egyik nekünk már virágzik, mindig ilyen korán kezdni. Ennek hegyesen cakkosak a hajtásai és lilás-fehéres a virága. A másik, amit még nagyanyámtól örököltem, sokkal később virágzik, még januárban is szokott lenni rajta virág. Annak legömbölyítettek a cakkjai és pirosasabb árnyalatú a virága. Pici bimbó már látszik azon is, de messze van még a virágzás.

Előzmény:
Csimpolya Creative Commons License 2017-11-09 06:54:33 13682

Nagy örömömre a karácsonyi kaktuszom tele van bimbóval. Nem hinném, hogy a virágzássla megvárja az ünnepet, de enélkül is örülök neki.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!