Keresés

Részletes keresés

Omosimama Creative Commons License 2017-11-08 22:03:30 14787

Na, az enyémek pihennek rendesen. :-( Nem tojnak, csak híznak és tollasodnak, fürödnek a porban és csipkedik a papucsomat, ha bemegyek hozzájuk. És csak nappal szeretnek az infra alá-mellé ülni, este ki kell kapcsolnom, hogy megnyugodjanak. Nem fáznak meg éjjel sem, mert egy pléddel takartam le a rácsot, ami elhatárolja őket a külvilág ragadozóitól. Egy oldalára fordított hűtőláda a lakásuk, jól bealjazva szénával. (Szerintem egy menyétke járhat felénk, de nem biztos.) Jövőre madárhálóval burkoljuk be az egész röpdét és beton lesz a padló (patkány), majd beszórom homokkal, földdel, hogy ne legyen olyan rideg.

Viszont ezek szerint el akarna kotlani az egyik fürjecske (most???), mert zavarja a többieket keményen, alig tudom éjszakára berakni őket. Mintha egy zsák bolhát kéne összeszednem. Pár napja "bolondult" meg. Meddig tart ez a "bolondóra" egy fürjnél? Addig míg kikelne egy fészekalja (16-18 nap)? Nem merem különválasztani a többitől, remélem elunja a fölösleges üldögélést. Sebesülést még nem okozott.

Apropó! A tyúkólban, ahova bevittétek őket tyúk is van? Én azt tapasztaltam, hogy a tyúkok (ha beszabadulnak a fürjekhez) figyelembe se veszik őket, akárha verebek volnának, "csak" eleszik a kajájukat, meg ne adj' isten rájuk lépnek.

A hozzászólás:
Éva és Laci Creative Commons License 2017-11-08 21:33:15 14786

Nálunk fürjek nem szokványosan viselkednek: bevittük a hűvös ősz beálltával (=fából készült tyúkólba) ,bent 12-17 fok közt van most....szóval nem kéne tojniuk.  DE tojnak. És ez  a baj, pihentetni akarnánk, de pl. ma is 8 tojóból 8 tojást szedtünk be, 1 kakaska van mellettük. Tavaly is ez volt a helyzet, látom itt : a hűvösben kevésbé kellene tojást adniuk. Hát így vagyunk. sajnáljuk őket, fürjül nem tudunk... de ahogy tapasztalom: lefogynak 1 éves korukra...így vagy fürjleves lesz belőlük vagy eltávoznak a füjmennyországba  :)  Én vörös kölest,kendermagot, kukoricadarát,fénymagot,10 százaléknál nem több tojótápot és néha mészkőport keverek az összeállított  fürjkajába. Időnként ecetes vizet vagy baromfivitaminos vizet is adok nekik. Udvarról zöld gazokat szoktam betenni, szárított földet, illetve a fürjtrágyájukon kihajtott magcsírákat is visszaforgatom. Ezeket a csírákat nagyon szeretik.nyáron kapnak a kertben talált gilisztából, bogarakból is (bár a gilisztáról azt olvastam hogy nem szabadna adni nekik, mert valamilyen betegséget okozhat nekik, amit a gili hordoz...) Nálunk is volt skalpolás, szóval szokványos baromfivita, de az ment a fazékba.Idén úgy néztem hogy az lesz agresszív,vadóc amelyik elkotlani akarna,megkotlósodik. A mit sem sejtő fürjtársa ugyanúgy menne mellé este, de a kotlóssá váló nem hagyja, elveri maga mellől.És.. a legszelídebb állatkák (általában ezek a Kedvencek ) kapják a csípéseket.. amit  időbe különtéve, kezelgetve meg lehet gyógyítani. Szóval  mi is szeretnénk pihenteni, de ők nem értenek velünk egyet :) tavaly már hagytuk hogy 8 fokra lehűljön a helyük, de még akkor is tojtak....

 

Előzmény:
Omosimama Creative Commons License 2017-11-06 21:39:10 14785

Sziasztok!

Örülök, hogy csatlakoztok a fórumhoz. Biztos a segítségére lehettek az olyan kezdőknek, mint például én. Az idén van először fürjem, és beléjük szerettem. Még sok mindent elügyetlenkedtem, de igyekszem tanulni és jól bánni a kis gömböcökkel (kitollasodtak és meghíztak). No meg nem tojnak, legfeljebb naponta 1-2 tojáskát (már csak tizenegyen vannak), de ez nem igazán zavar, majd rájövök - a hozzáértők hathatós segítségével -, hogy miként bírjam rá őket a nagyobb teljesítményre. De ha nem, az se baj, mert csak a legkisebb unokám (4 éves) szereti a fürjtojást, olyan szinten, hogy valamelyik nap is betolt olyan 10-12 darabot.

Szóval isten hozott benneteket, meséljetek a fürjeitekről és a tartásukról, hagy tanuljak!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!