Keresés

Részletes keresés

Kempingez Creative Commons License 2017-11-14 10:36:58 3811

A repceméz a hordóban, a pergetést követő néhány napban teljesen bekristályosodik, mire ebből a kemény mézből, egy speciális és erős kanállal, megtöltjük az üveget, a méz felpuhul. Semmiféle turmixolásra nincs szükség. 

Az érett, kristályos repceméz, nem turmixolható. Felolvoszatás után igen, de azzal feleslegesen károsítanánk a mézet. De szép, fehér színét is elveszti, az ilyen hőkezelt repcemézek, kristályos állapotban zöldes árnyalatúak lesznek. 

 

A hozzászólás:
Deryan Creative Commons License 2017-11-06 05:54:21 3810

Az a méhész, akitől vásárolni szoktam valószínű turmixolja a repcemézet is, mert a napraforgóhoz hasonlóan az is selymes, könnyen kenhető. Előfordult már, hogy kissé habos volt a repceméz, de nem jellemző. Szabad szemmel nem láttam, nem figyeltem, hogy habosított-e.

Előzmény:
Helianthus annuns Creative Commons License 2017-11-05 09:45:19 3809

A repce mézet nem kell, krémesíteni. Az eleve magától "krémesen" kristályosodik. 

 

Ez igaz. Viszont turmixolva habosan krémes lesz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!