Keresés

Részletes keresés

Helianthus annuns Creative Commons License 2017-11-05 09:45:19 3809

A repce mézet nem kell, krémesíteni. Az eleve magától "krémesen" kristályosodik. 

 

Ez igaz. Viszont turmixolva habosan krémes lesz.

Deryan Creative Commons License 2017-11-04 21:17:10 3808

Ezen én is elgondolkodtam, hogy az öreg kutyus mit lefetyelt össze, amit egyébként slagozni szoktak. Lehet, hogy csak a kifolyt mézet nyalhatja fel a padlóról, ahol pergetni szoktak én pedig máris rémeket látok. Meg kellett volna kérdeznem akkor ott mindjárt, amikor ez szóba került...

 

Nem is gondoltam, hogy a méhész kutyák ilyen édes szájúak. 

 

 

A hozzászólás:
Kempingez Creative Commons License 2017-11-04 16:28:56 3807

A repce mézet nem kell, krémesíteni. Az eleve magától "krémesen" kristályosodik. 

 

Mit tisztíttatak a kutyával? Milyen eszközt, egyszerűen elképzelhetelen számomra nem csak higénésen, hanem technikailag is, hogy mi a jó .. akármit lehet nyalatni a kutyával. 

A mi kutyánk is imádta a  mézet, én adtam neki néha egy-egy kanál repcét  elnyalogatta mintha fagyi lenne.  Az őszi beetetéshez, a szirup készítésnél is mindíg  "kért" egy marék cukrot, addig nem tágított amíg meg nem kapta. :) 

A méhész kutyák ilyenek, de hogy valaki mosogatás bízzon rájuk....

Előzmény:
Deryan Creative Commons License 2017-11-01 19:47:32 3806

Egy méhész a környékünkön a repce és a napraforgó mézet krémesítve árulja. A vegyes virág és az akác folyékony.

Egyszer kaptam egy üveg napraforgó mézet máshonnan krémesítés nélkül. Eléggé ronda, trugyis kinézete volt. Először csak forró teába mertem bele tenni, később megkóstoltam. Jobb volt mint a krémesített. Sajnáltam, amikor elfogyott.

 

Mézhigiénia.

A múlt héten mézet vettem. Évek óta egy méhésztől szoktam venni a mézet. Most a felesége árulta a szépen, piacosan kirakott terméket s közben elcsacsogta, hogy az öreg kutyájukkal mézet nyalatnak. A kutya nagyon szereti a mézet. Utána úgyis slagozni szoktak. Eszembe sem jutott megkérdezni, hogy mit slagoznak, aminek a tisztán tartása szerintük a kutya után elég. Felfordult a gyomrom. Gyorsan elhúztam azzal az üveg mézzel, amit már megvásároltam de megenni már nincs gusztusom és onnan többet nem is vásárolok.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!