|
|
|
|
 |
Helianthus annuns
2017-11-01 17:45:05
|
3805
|
Akkor kristályosan áruljuk a mézet. Csak nem veszi meg senki............. |
|
A hozzászólás:
 |
van_Persil
2017-11-01 12:37:24
|
3804
|
Már a "nagyon rövid ideig2 is károsítja. azok az enzimek bomlanak, kicsapódnak, "valami" keletkezik belölük hö hatására, aminek semmi keresnivalója a mézben.
Minden tiszteletem Örösié, de egy, a 30-as években írt, és azóta csak folozgatott könyv a a mai labortechnika mellett (amikor egy hordó mézböl kimutatnak akár 1 molekulát bármely anyagból) nem tekinthetö követendö szakirodalomnak. |
|
Előzmény:
 |
Helianthus annuns
2017-11-01 10:54:18
|
3803
|
Őrösi professzor mindezekkel tisztában volt. Ő is 45 fokot említ a tartós melegítésre. 50-60 fokon csak nagyon rövid ideig lehet. Azóta sincs a méhészettel és a mézzel kapcsolatos olyan alapos tudományos munka mint a "Méhek Között" |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|