Keresés

Részletes keresés

van_Persil Creative Commons License 2017-11-01 12:37:24 3804

Már a "nagyon rövid ideig2 is károsítja. azok az enzimek bomlanak, kicsapódnak, "valami" keletkezik belölük hö hatására, aminek semmi keresnivalója a mézben.

Minden tiszteletem Örösié, de egy, a 30-as években írt, és azóta csak folozgatott könyv a a mai labortechnika mellett (amikor egy hordó mézböl kimutatnak akár 1 molekulát bármely anyagból) nem tekinthetö követendö szakirodalomnak.

A hozzászólás:
Helianthus annuns Creative Commons License 2017-11-01 10:54:18 3803

Őrösi professzor mindezekkel tisztában volt. Ő is 45 fokot említ a tartós melegítésre. 50-60 fokon csak nagyon rövid ideig lehet. Azóta sincs a méhészettel és a mézzel kapcsolatos olyan alapos tudományos munka mint a "Méhek Között"

Előzmény:
van_Persil Creative Commons License 2017-11-01 09:32:35 3802

Az 50-es évek tudománya szerint biztosan nem. A mai szerint károsítja, tekintettel arra, hogy a 40 °C feletti hömérséklet károsítja a mézben található enzimeket (amik fehérjék).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!