|
|
|
|
 |
Helianthus annuns
2017-11-01 10:54:18
|
3803
|
Őrösi professzor mindezekkel tisztában volt. Ő is 45 fokot említ a tartós melegítésre. 50-60 fokon csak nagyon rövid ideig lehet. Azóta sincs a méhészettel és a mézzel kapcsolatos olyan alapos tudományos munka mint a "Méhek Között" |
|
A hozzászólás:
 |
van_Persil
2017-11-01 09:32:35
|
3802
|
Az 50-es évek tudománya szerint biztosan nem. A mai szerint károsítja, tekintettel arra, hogy a 40 °C feletti hömérséklet károsítja a mézben található enzimeket (amik fehérjék). |
|
Előzmény:
 |
Helianthus annuns
2017-11-01 09:07:26
|
3801
|
Emeld a hőfokot, meg fog szűnni. Rövid ideig 60 c-on sem károsodik a méz. (Őrösi Pál Zoltán: Méhek Között: A méz kezelése c. fejezet nálam 331 o.) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|