Keresés

Részletes keresés

van_Persil Creative Commons License 2017-11-01 09:32:35 3802

Az 50-es évek tudománya szerint biztosan nem. A mai szerint károsítja, tekintettel arra, hogy a 40 °C feletti hömérséklet károsítja a mézben található enzimeket (amik fehérjék).

A hozzászólás:
Helianthus annuns Creative Commons License 2017-11-01 09:07:26 3801

Emeld a hőfokot, meg fog szűnni. Rövid ideig 60 c-on sem károsodik a méz. (Őrösi Pál Zoltán: Méhek Között: A méz kezelése c. fejezet nálam 331 o.)

Előzmény:
kacagógerle Creative Commons License 2017-11-01 06:28:27 3800

Van egy digitális termosztáttal vezérelt automata kiolvasztóm, melyben alulról kapják az üvegek a fűtést.
4. napja vannak 45 fokon az üvegek, és még mindig ott van néhány alján ez a kristályosodás, és nem is nagyon csökken a méretük.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!