|
|
|
|
 |
Helianthus annuns
2017-11-01 09:07:26
|
3801
|
Emeld a hőfokot, meg fog szűnni. Rövid ideig 60 c-on sem károsodik a méz. (Őrösi Pál Zoltán: Méhek Között: A méz kezelése c. fejezet nálam 331 o.) |
|
A hozzászólás:
 |
kacagógerle
2017-11-01 06:28:27
|
3800
|
Van egy digitális termosztáttal vezérelt automata kiolvasztóm, melyben alulról kapják az üvegek a fűtést. 4. napja vannak 45 fokon az üvegek, és még mindig ott van néhány alján ez a kristályosodás, és nem is nagyon csökken a méretük. |
|
Előzmény:
 |
Helianthus annuns
2017-10-31 19:13:27
|
3799
|
Sziasztok!
Melegítem már vagy 2 napja a mézet 45C-on, de az alján lévő cucc nem akar elolvadni. Próbáltam már úgy is hogy felkavarom, de újra visszaül az aljára. Mi lehet ez? Nem tapasztaltam ilyet az elmult években, csak az idén.
Ez természetes. Úgy kell melegíteni, hogy az alja is ugyanolyan meleget kapjon.. Én hőfokszabályzós duplafalú rozsdamentes edényben olvasztom (kimelegítem). A kiolvadás után még ezen a hőfokon (45) kell tartani egy darabig. Rövid ideig minden károsodás nélkül lehet 50 fokig melegíteni.http://www.cegledi.eu/html/haupttext_mezmelegites.html |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|