Keresés

Részletes keresés

kacagógerle Creative Commons License 2017-11-01 06:28:27 3800

Van egy digitális termosztáttal vezérelt automata kiolvasztóm, melyben alulról kapják az üvegek a fűtést.
4. napja vannak 45 fokon az üvegek, és még mindig ott van néhány alján ez a kristályosodás, és nem is nagyon csökken a méretük.

A hozzászólás:
Helianthus annuns Creative Commons License 2017-10-31 19:13:27 3799

Sziasztok!

Melegítem már vagy 2 napja a mézet 45C-on, de az alján lévő cucc nem akar elolvadni. Próbáltam már úgy is hogy felkavarom, de újra visszaül az aljára.
Mi lehet ez? Nem tapasztaltam ilyet az elmult években, csak az idén.

 

Ez természetes. Úgy kell melegíteni, hogy az alja is ugyanolyan meleget kapjon.. Én hőfokszabályzós duplafalú rozsdamentes edényben olvasztom (kimelegítem). A kiolvadás után még ezen a hőfokon (45) kell tartani egy darabig. Rövid ideig minden károsodás nélkül lehet 50 fokig melegíteni.http://www.cegledi.eu/html/haupttext_mezmelegites.html

Előzmény:
kacagógerle Creative Commons License 2017-10-28 15:27:06 3790

Sziasztok!

Melegítem már vagy 2 napja a mézet 45C-on, de az alján lévő cucc nem akar elolvadni. Próbáltam már úgy is hogy felkavarom, de újra visszaül az aljára.
Mi lehet ez? Nem tapasztaltam ilyet az elmult években, csak az idén.

Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!