|
|
|
|
 |
kacagógerle
2017-10-31 12:32:27
|
3797
|
Elmagyarázom nekik, de akkor is így kérik, és senki sem akar otthon kinlódni a kiolvasztással. 1-2 hét alatt megeszik folyósan, utána kérik a következőt.
Mondhatjuk úgy is, hogy muszáj felolvasztanom, különben megmarad. |
|
 |
haromegesztizennegy
2017-10-29 14:16:06
|
3795
|
"Ez a legnagyobb baj Magyarországon"
-Hát sajnos nem...!
A rengeteg, kilószámra beadott vegyszer, gyógyszer és miegymás! Az. Ha laikusként követném a 2 nagy méhészeti Facebook csoportot, eszembe nem jutna mézet venni 10-ből 9 méhésztől...
-Elképesztő az a barbarizmus ami pl. atka ellen "védekezés" címén egyeseknél megy. A higéniát már meg sem említem...
Adjon a sok méhész hálát a sorsnak hogy a vevők többsége nem látja, nem hallja mi is megy méhészkedés címen a többségnél... |
|
A hozzászólás:
 |
van_Persil
2017-10-28 16:49:50
|
3794
|
"Errefelé felolvasztva szeretik a mézet, ehhez kell alkalmazkodnom."
Ez a legnagyobb baj Magyarországon. A méhészek -jobb esetben- kimelegített mézeket árultak (és nem feletetett cukrot), így az egyszerü emberek azt hiszik, a megcukrososdott méz hamis. Ez ellen lehet és kell tenni. El kell magyarázni nekik, hogy mi a helyzet valójában. |
|
Előzmény:
 |
kacagógerle
2017-10-28 15:58:20
|
3793
|
Napraforgó méz, és szinte meg van keményedve, alig lehet felkavarni.
Még pergetéskor kiüvegeztem, de azóta megkristályosodott. Errefelé felolvasztva szeretik a mézet, ehhez kell alkalmazkodnom. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|