Keresés

Részletes keresés

kacagógerle Creative Commons License 2017-10-31 12:32:27 3797

Elmagyarázom nekik, de akkor is így kérik, és senki sem akar otthon kinlódni a kiolvasztással. 1-2 hét alatt megeszik folyósan, utána kérik a következőt.

Mondhatjuk úgy is, hogy muszáj felolvasztanom, különben megmarad.

haromegesztizennegy Creative Commons License 2017-10-29 14:16:06 3795

"Ez a legnagyobb baj Magyarországon"

-Hát sajnos nem...!

A rengeteg, kilószámra beadott vegyszer, gyógyszer és miegymás! Az. Ha laikusként követném a 2 nagy méhészeti Facebook csoportot, eszembe nem jutna mézet venni 10-ből 9 méhésztől...

-Elképesztő az a barbarizmus ami pl. atka ellen "védekezés" címén egyeseknél megy. A higéniát már meg sem említem...

Adjon a sok méhész hálát a sorsnak hogy a vevők többsége nem látja, nem hallja mi is megy méhészkedés címen a többségnél...

A hozzászólás:
van_Persil Creative Commons License 2017-10-28 16:49:50 3794

"Errefelé felolvasztva szeretik a mézet, ehhez kell alkalmazkodnom."

Ez a legnagyobb baj Magyarországon. A méhészek -jobb esetben- kimelegített mézeket árultak (és nem feletetett cukrot), így az egyszerü emberek azt hiszik, a megcukrososdott méz hamis. Ez ellen lehet és kell tenni. El kell magyarázni nekik, hogy mi a helyzet valójában.

Előzmény:
kacagógerle Creative Commons License 2017-10-28 15:58:20 3793

Napraforgó méz, és szinte meg van keményedve, alig lehet felkavarni.

Még pergetéskor kiüvegeztem, de azóta megkristályosodott. Errefelé felolvasztva szeretik a mézet, ehhez kell alkalmazkodnom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!