|
|
 |
Lakótelepi_kertész
2017-10-25 13:00:02
|
182
|
Szia / sziasztok!
Szerinted lehet még kapni valahol szetgotthárdi pengét, ez amúgy hogyan néz ki pontosan?
Talán így, mint a képen a piros nyelű? Ez egyébként a szentgotthárdi kaszamúzeumból kép.
http://www.sztghonismeret.hu/images/com_osgallery/gal-1/original/kaszagy-00579EADFF4-FF3E-F5E7-FD2A-A34D384CC505.jpg
Nekem az a kalapáló módszer tetszik, amelyik két fém közé illeszti a kaszaélet, és egyfajta lapítás csinál a kaszán, ez szerintem biztosabb módszer olyan zöldfülünek mint én, erre találtam is egy orosz gyártmányt, amit a videóban is használnak:
http://www.cadeaux.ru/collection/kosy-ruchnye/product/prisposoblenie-dlya-otbivaniya-ruchnoy-kosy-fux
Sajnos még nem mentem el a gazdaáruházba, de úgy gondolom, lehet, hogy jobb lesz még a tél előtt a nagy gazokat lekaszálnom, mintsem télen elfekteti a hó és akkor már nem tudom lekaszálni, tavasszal még csak több lesz a gazból, így jó lenne mielőbb valami jóra szert tennem, de annak idején a nagyszülőknél is két fogantyús kasza volt, mint itt a képen is:
http://mek.oszk.hu/02100/02115/html/img/3-89a.jpg
Nem tudom, most milyent lehet kapni, de láttam már olyat, hogy csak egy nyele volt és egy fogantyúja középtájt szerintem az nem olyan jó. Fából vagy fémből nézzek majd? Az osztrák kasza miben tér el a szentgotthárditól?
Ez például elég jól néz ki és állítható a fogantyúmérete is, szerintetek milyen lenne egy ilyen?
http://cdn.blog.hu/ta/tanyakonyvikivonat/image/fenykep1127.jpg
Persze nem tudom milyent árulnak manapság.
Lehet, hogy hamarosan körülnézek és lefotózom, és majd elmondjátok, hogy milyennek találjátok. |
|
A hozzászólás:
 |
pintjano
2017-10-23 22:55:50
|
180
|
Szombathelyen lehet kapni Osztrák kaszát??? Volt a kezemben egyszer és használtam kb egy hétig, hát most is sajnálom, hogy nem vettem egyet. Kaszanyelet pedig az Őrségben láttam mult évben --régi Szetgotthárdi pengével-- egyet kaptam is belőle. Azzal szerintem mindenki megtanulhat könnyen kaszálni, nem kell hozzá ütemesen guggolni, mert hosszú kacsa elől és hátul sem közvetlenül a nyelet fogják, hanem ott is van egy rövidebb kogantyú (nem tudom a hivatalos -ott használt nevét)
Van itt egy kép-igaz forditva rajzolták:http://mek.niif.hu/02100/02152/html/02/166.html
A SARLÓ–KASZA VÁLTÁS cim alatti képen (85.ábra a "d") de látható miről irok... üdv PJ |
|
Előzmény:
 |
Lakótelepi_kertész
2017-10-23 20:30:16
|
177
|
Köszönöm szépen mindenkinek, szerintem gyorsabb is lesz hagyományos kaszával végezni ekkora területtel, mint a motorossal, az akkumulátoros 20 perces ténykedésre elég csak, így az biztosan nem lenne jó, a motoros, meg olyan zajos is. Lehet, hogy a 60 cm-eset veszem meg, de figyelni fogom, hogy a kasza méreteit is ne legyen olyan otromba vastag az élnél, és rákérdezek egyszerre az üllőre is, az a videó jobban tetszett, amin két fém közé fogja a kaszát, talán nehezebb úgy elrontani a kalapálást, hogy ne legyen hullámos a végeredmény, mivel kezdőként ez lehet, hogy menni fog :) De mindenesetre a fenőkő is kelleni fog :) Szerintem jó lesz. Egyébként nem is írtam, de ez a terület egy arborétumban van, és épp ott mondták az ott dolgozók, hogy gyomirtózzak, de szerintem ilyen kis gyümölcsfáknál ez nem helyén való, pláne nem arborétumban. Én amúgy is viszolygok a permetszerektől. Annak idején az ősember sem nyomott mindenfajta kemikáliát egyszerre, sokszor a régebbi könyvekben olyan jó praktikumokat találni a gazokra és a tápozásra is, manapság hamar elintézik, méregkeveréssel. Sajnos!
pintjano köszönöm a felajánlást, a kapakalapálást illetően, nem tudom merrefelé laksz, én Szombathelyen, de ha nagyon messze laksz tőlem, akkor felejtős, mivel autóm sajnos nincsen. De lehet, hogy elegendő lesz a video is ehhez, mérnök vagyok tehát talán menni fog. Majd elválik.
Esetleg kaszafajtát tudnátok még ajánlani? Persze abból tudok majd, ami a gazdaboltban lesz, de mégis, hátha lesz olyan is :)
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|