Kedves fórumosok!
Valaki pár évvel ezelőtt feltöltötte ide ezek közül a képek közül az első kettőt. Sosem voltak kacsáim, de szeptemberben egy ugyanilyen kiskacsát találtunk, a 3. és 4. képen ő látható. Nem tudjuk honnan bukkanhatott elő, mert a közelben nem tudunk kacsákról. Inkább csak vadkacsák élnek erre, de hát ő nem úgy néz ki, mint a kis vadkacsák. Szerintem a házam mögötti nádasban kelhetett ki és 1-2 nappal a megtalálása után mintha többször is ugyanolyan csipogást hallottam volna, ahogy ő csipogott, de nem sikerült megtalálni a hang forrását. Kénytelenek voltunk befogadni, mert teljesen esélytelennek tűnt, hogy túlélheti ilyen későn kelve és egyedül. Aztán hoztunk mellé még 6 db ugyanekkora némakacsát, de hihetetlen nagy különbség van közöttük. A többiek sosem csipogtak annyit, a természetük is más, ráadásul sokkal-sokkal gyorsabban fejlődnek. Mindenki betaknyosodott, amikor hirtelen lehűlt az idő, de sikeresen kikezeltük őket. A többiek már óriásiak és majdnem teljesen ki vannak tollasodva, ő meg még mindig csak feleakkora, mint a többiek közül a legkisebb és amelyik a legbetegebb volt, illetve még mindig nem tollasodik. Semmi betegség jele nem látszik, mégis nagyon el van maradva a többiektől. Kicsit finomabb csontozatúnak és kisebb testű fajtának gondolom, mint a többit, de akkor is nagyon lassan fejlődik hozzájuk képest, pedig jókedvű és jó étvágya van.
Meg lehet így róla állapítani valamekkora valószínűséggel, hogy milyen fajta lehet? Illetve ha bármilyen fajta is, hány hét lehet a maximum, míg meg kellene jelennie az első tollaknak? Mennyire normális vagy abnormális ez a lassú fejlődés? |