Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
rotring05 Creative Commons License 2017-10-18 07:33:30 6203

 ,,de sajnos nincs igazad."

Az hogy kinek van igaza, majd a jövő eldönti.

 

 

,,A járművekre léteznek szabályozások,"

 

Azokra a szabályokra gondolsz, amelyeket könnyedén kijátszanak a gyártók ? :)

 

 

,, a lakossági fűtés jelenti a legnagyobb problémát."

 

Akkor mi legyen a néppel, fagyjon meg, csak azért mert nem használ korszerű gázkészüléket ?

Szerintem megint nem mondok újat, de egy hagyományos kályha/kandalló teljesen más meleget ad mint egy gázkonvektor vagy vizes radiátor, ez utóbbiak ugye csak a levegőt melegítik, az előbbiek pedig ezen kívül még infra sugárzással is melegítenek. Nekem konvektorom és német kályhám is van, ég és föld.

 

 

,,Igen, lehet fával is fűteni egészen kis szennyezés mellett is,"

 

Ez a lényeg, erre kell törekedni

 

 

 ,,a stadionokra elköltött milliárdokból "

 

A stadionos elmebajt azt most hagyjuk, az egy külön orvosi eset

 

 

akkor nem írnál olyanokat, hogy régebben bezzeg tisztább volt a levegő :) 

 

 

Nem azt írtam hogy bezzeg, hanem hogy lehet, ne forgasd ki a szavaim.

 

Előzmény:
ksanci Creative Commons License 2017-10-17 21:28:32 6201

Jól hangzik, de sajnos nincs igazad.

A járművekre léteznek szabályozások, be is tartják őket lényegében, a technológia is fejlődött,  és ne mondd nekem, hogy nem érzed a különbséget egy korszerű autó és akár egy régi Skoda mögött haladva :)

A lakossági fűtésre, tüzelésre viszont nincs ilyen szabályzás és mára bizony a lakossági fűtés jelenti a legnagyobb problémát. És tudod, miért? Nem ám a gázok miatt, hanem a szilárd részecskék, szálló por miatt, ugyanis az a legveszélyesebb cucc. Gáznál ugye ilyen nem nagyon van, de a brikettnél és pelletnél is jelentéktelen. A fene sem gondolta volna egyébként. Igen, lehet fával is fűteni egészen kis szennyezés mellett is, de hanyan szarnak rá? A szeméttel való fűtésről nem is beszélve.

Persze lehet itt erősködni meg okoskodni a kormány részéről, úgy tűnni, mintha ez fontos lenne, de nem az. Magasról szarnak rá, aki nem bírja kifizetni, az dögöljön meg, a lényeg, hogy a stadionokra elköltött milliárdokból ezt is rendbe lehetne hozni, pl. fűtéskorszerűsítési pályázatok útján. De az macerás, ész kell hozzá és nem landolnak milliók a zsebben.

Laktál te régen pl. falun fűtésszezonban? Kétlem, akkor nem írnál olyanokat, hogy régebben bezzeg tisztább volt a levegő :) Persze egy-két milliárddal kevesebb ember is volt...

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!