Jól hangzik, de sajnos nincs igazad.
A járművekre léteznek szabályozások, be is tartják őket lényegében, a technológia is fejlődött, és ne mondd nekem, hogy nem érzed a különbséget egy korszerű autó és akár egy régi Skoda mögött haladva :)
A lakossági fűtésre, tüzelésre viszont nincs ilyen szabályzás és mára bizony a lakossági fűtés jelenti a legnagyobb problémát. És tudod, miért? Nem ám a gázok miatt, hanem a szilárd részecskék, szálló por miatt, ugyanis az a legveszélyesebb cucc. Gáznál ugye ilyen nem nagyon van, de a brikettnél és pelletnél is jelentéktelen. A fene sem gondolta volna egyébként. Igen, lehet fával is fűteni egészen kis szennyezés mellett is, de hanyan szarnak rá? A szeméttel való fűtésről nem is beszélve.
Persze lehet itt erősködni meg okoskodni a kormány részéről, úgy tűnni, mintha ez fontos lenne, de nem az. Magasról szarnak rá, aki nem bírja kifizetni, az dögöljön meg, a lényeg, hogy a stadionokra elköltött milliárdokból ezt is rendbe lehetne hozni, pl. fűtéskorszerűsítési pályázatok útján. De az macerás, ész kell hozzá és nem landolnak milliók a zsebben.
Laktál te régen pl. falun fűtésszezonban? Kétlem, akkor nem írnál olyanokat, hogy régebben bezzeg tisztább volt a levegő :) Persze egy-két milliárddal kevesebb ember is volt...
|