Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
csiba00 Creative Commons License 2017-10-13 11:58:44 6190

Megoldás: nem a házat kell fűteni, hanem puffert. A ház meg majd kivesz magának abból annyi meleget, ami kell.

Előzmény:
Hisztor Creative Commons License 2017-10-13 07:42:53 6189

Nem csak árammal egész másképp kell fûteni, mint gázzal, és fával is másképp, mint a kettõ elõzõvel. Fánál nagy gyakorlat kell ahhoz, hogy tudd elõre aznap majd mennyi fával fûts be, azt elõkészítsd, stb. Figyelned kell a másnapi idõjárást, mert ha a házadon van 30-40m2 üveg délre tájolva, nagyon nem mindegy, hogy fog e sütni a nap vagy sem. Pocsékba túlfûthetsz, vagy éppen alul tüzelsz. Márpedig minél többször raksz a tûzre, annál több a pazarló felfûtési ciklus, amikor sok meleg kimegy a kéményen, és a fagázok sem égnek el tökéletesen. A mi éghajlatunkon a nagy üvegfelületû házaknál nagyon hektikusan kell fûteni, napi többszöri fûtési csúccsal a napsütéstõl, és az éjszakai kisugárzástól (borult, vagy derült ég) függõen. Áramnál mindez nem gond, még azt is be tudod lõni, hogy egy szobán belül hol legyen meleg, és percre pontosan mikor. Az áram egyik nagy elõnye ez, a másik meg a napelem, ami ma már olcsóbb, mint egy komlett gáz fûtési rendszer. Ahol nem vagy, ott elég, ha 18-20 fok van, sõt a tároló, spájz, stb. helységekben 16 fok is bõven jó. Ahol viszont ülsz, fekszel, ott 25 fok nyári napmeleg árad rád, ami borult, téli idõben pszichésen is nagyon jó hatású, nem csak komfortra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!