Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Tubetown Creative Commons License 2017-10-03 11:41:52 6166

Üdv.! EDILKAMIN AQUA vízteres (szabadon álló) kandalló. 7db radiátor a víz oldalon.(2x szoba 1x konyha 1x étkező 1x folyosó 1x wc 1x fürdő) Falon 5cm nikecell, műanyag ajtók, ablakok. Az étkező illetve a folyosó radiátorai nincsenek kinyitva, mert a légteret befűti a kandalló. Enyhe időben, 0-3C 3nap alatt fogyott el 20kg, azaz 24db hengeres tölgy brikett/doboz. Mostani áron 400/nap, tavalyi áron 333Ft/nap. Nagyobb hidegben -5-10 fok körül 2nap/20kg. Lényeg, hogy tavaly fogyott a legtöbb, kb. 15-18,000,-Ft/hó, de voltak -18-20 fokok. Máskor 10-14,000,-Ft/hó. Bent a kandalló körül 24-28C szobákban 22-24C. Ez tölgy hengeres brikett volt 24db/doboz/20kg. Azért írom, mert szinte minden félét próbáltam, de nekem ez volt a legjobb.  Vigyázat, mert árulnak zacskós hengeres brikettet mire azt mondják 20kg, de ha leméred, csak 18kg!!! Én is megszívtam vele. Ukrán brikett. Még van egy pini-kay nevű, ez szögletes közebén 2cm lyukkal. Ez is nagyon jó, akár csak a Wood O2, de ezek drágábbak és nehezen gyújthatók be. Éjszakára tökéletes, vagy hőt tartani. A napraforgóhéj brikett nagyon nagy hőt ad, de nagyon kormol. A RUF is hasonló, mint a Wood O2, nehezen gyújtható, hosszan parázslik. Most, hogy 1300Ft/doboz már csak gyújtósnak veszek. Van egy ügyfelem Ő szlovákiából hozza a szerszámnyél gyártásánál kiselejtezett 5cm-es repedezett, görcsös pallókat. Ezt vágja fel 33-35cm-re. Van olyan ami 5x5cm-es de 5x20cm is. Száraz, könnyen gyújtható és nekem ez most olcsóbb, mint a brikett, igaz több hamu marad utána, mint a brikett után

Előzmény:
rotring05 Creative Commons License 2017-10-02 16:00:40 6164

,,Tavaly brikettel fűtöttem,"

 

Mivel készülékkel fűtesz, és mennyi fabrikett fogyott ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!