Keresés

Részletes keresés

atrego Creative Commons License 2017-10-18 12:17:11 6234

van  egy  nagy  sóderhalom,ott mindenféle   szárnyas   talál  magának  kavicsot  a  zúzájába.Ha   egészségtelen  lenne  ez  a  takarmányozás,nem   lenne  20  kilós   két  pulykakasom is:)

Itt az  emberek  pazarolnak.Én  ezt  használom ki.Utálnak  persze  minket  a   rikácsolásért:)

A  néma   kacsa  csendes,ezért  itt különösen  előnyös:))))

A  nyúl  szintén:)

Amiből  szokott baj lenni,hogy    a  kakasok  pár év  alatt néha  annyira  elhíznak/aaz igazán  szépeket  sajnálom  levágni/,hogy   előbb utóbb szinte  menni  sem  tudnak,így  kényszervágás   a  vége.A  némakacsa   sportos  marad  kalóriadús  étkeztetéssel is!:)))

atrego Creative Commons License 2017-10-18 12:05:50 6232

400 négyszögölön,meg  a  szomszéd 300  négyszögölén  a   tyúkokkal   együtt találnak  mindenféle  ehetőt,desszertnek  természetesen  kapnak  kukoricát is,de  azt  tényleg   desszertként:)

Itt   én  mindenféle  szárnyast   péksüteményen   cukrászhulladékon,zöldön,halon,moslékon   tartok,mondhatom  gyönyörűek  tőle.Lényegében  "emberi" koszton  vannak,itt  a  szemestakarmány  megfizethetetlenül  drága/Budapest/,autóm   pedig  nincs,a   hátamon meg  nem   hozok  takarmányt   ezer  kilométer  messziről:)

még   disznóm is   volt,de  azt  az  itteni   urizálódott    szomszédság  kiutálta:)))

Tény,hogy  szemesen,tápon  jobban  nőnek,de  van  idejük:)

A hozzászólás:
juhosttt Creative Commons License 2017-09-30 18:55:23 6228

A péksüteményekkel az a baj, hogy tele van mindenféle adalékkal. A szemestakarmány azért csak-csak kell, hisz ha nem tud semmi szemcséset bevenni a zúzája elgyengül. (tudom ott a homok is)

Az állati eredetű fehérje forrás nagyon jó dolog, főleg ha van rá lehetőség. Én mikor pecázni voltunk, az apró keszegeket vittem nekik. 

Előzmény:
atrego Creative Commons License 2017-09-11 22:38:01 6224

most mondok  valamit,amiért lehet,majd   sokan  lehurrognak.A   némakacsa mindenféle   szemestakarmány  nélkül,zöldön   péksüteményeken is   tökéletesen   felnevelhető,meg  apróhalon/apróra    darabolt  törpeharcsán/

Nyilván   gyorsabban  nőnek  tápon,de  nekem  ezek  ingyen vannak és   van  idejük,senki  nem   sietteti  őket:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!