Keresés

Részletes keresés

hamvasat Creative Commons License 2017-08-19 22:40:03 14739

Szia Fürjfürkész!

 

Tegnap reggel visszaraktam a himaláját a többiek közé. Az agresszor egyből elkezdte csipkedni. Kivettem az agresszort és különraktam. Utána egész nap béke volt a ketrecben. Rájöttem mi a baj. Ez a sebzett fejű tojó nem ül meg a kakasnak, a kakas viszont bele van pistulva :-) A kakas véletlen megsebezte, az agresszor meg ràment a vérre és egyre csak cincálta.

 

Ma délután bedobtam pár felest és megcsináltam életem első vágását. Ti mivel csináljátok a fejezést. Nekem a metszőolló nem volt valami jó...

 

Nincs étvágyam vágás óta. Tudom, nyámnyila vagyok :-) Majd megszokom.

 

Amúgy két fürjet vágtam, netto súlyuk kopasztás, belezés után 190 és 220 gramm volt. Nem tudom mennyi volt az élősúly, de ez egész jónak tűnik. És ezek kisebbek voltak.

A hozzászólás:
fürjfürkész Creative Commons License 2017-08-18 18:41:10 14733

Üdvözöllek Hamvasat.

 

A legelső állományom nagyon szép vegyes,--bronz,fehér,vadas,búzaszínű, --volt.

szépen megvoltak naggyából addig míg rendesen el nem kezdtek termelni. Ekkor kezdődött hogy először a fehéreket kezdték cincálni. Megfigyeltem hogy zömében a tőlük eltérő színüt spécizik ki, azon túlmenően hogy valóban vannak kimondottan agresszívan viselkedő egyedek is , akiknek lényegében mindegy, csak kötekedhessen.

Mivel az eltérő szinü vegyes tartásban véltem felfedezni a probléma gyökerét rövid úton egységesítettem az állományomat . Annál is inkább a vadas mellett maradtam, mert azt is megfigyeltem hogy ezek a legjobb tojók, és nekem a tojás kell, nem a vágó állat.

Másik amire szintén vigyázok hogy mikor a fiatal állomány ketrecbe kerül kialakítom a falkát egy ketrecen belül, onnantól nem cserélem őket, lényegében teljes életüket ott élik le , és azokkal akikkel kezdték. Az elején kialakítják a rangsort, mindenki tudja hol a helye, nincs vita. Ezért van olyan fakk ahol jóval többen vannak mint a szomszédban - a természetes elhullás miatt -, de nem csinálok falkásítást.

Lényegében ezen egyszerű intézkedésekkel szinte teljesen kizártam a cincálásból adódó veszteséget.

 

A sérülteket meg a fő agresszort --főleg ha már lesz több madarad--vágd le , szerintem nem érdemes velük maceráskodni.

 

Szia.

 

 

Előzmény:
hamvasat Creative Commons License 2017-08-17 21:59:56 14730

Nehogy már legyen pár örömteljes napom... A nagyok többsége vadas, de van 3 nagyon szép himalája is köztük. Eddig jól megvoltak, erre ma délután gubbasztva találtam, sokkos állapotban az egyik himalájait. Véres a feje, elkezdték kicsipkedni a fejbőrét. Néhányan folyamatosan támadták, csípték, ki kellett vennem. Szerencsére csak hámsérülés, lekezeltem. De hogyan tovább? Gondolom holnap este lámaoltáskor vissza kéne tennem. De mit csináljak az agresszorokkal? 2-3 is van, ha levágom őket, kevé aktív tojóm marad. Vagy ezt a himalájait vágom le, de akkor sem biztos, hogy nem lesznek újabb áldozatai az agresszoroknak. Az egyiket már többször rajtakaptam, hogy megvadul és elkezdi random támadni a többieket. Gondolom őt kéne kigyepálni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!