|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
faki
2017-08-18 15:08:59
|
17535
|
Ha sok a fény, akkor csökkentheted az érzékenységet (3200>1600) és/vagy az időt (30>20) és/vagy a rekesznyílást (F2.8>F4). Itt van egy kalkulátor, de ez is inkább csak kiindulási alapnak jó:
Milky Way Exposure Calculator – Lonely Speck
Fényszennyezés még a városoktól távolabb is katasztrófa, az Égkép.com segíthet kicsit helyet keresni, de van több hasonló külföldi oldal (pl. Blue Marble Navigator). Az alábbi feldolgozatlan JPG képek tegnap este azonos beállításokkal (APS-C érzékelő, 18mm (ekv. 27mm), F2.8, ISO6400, 20mp.) egy ~2500 fős falu mellől készültek, ahol 6.34m szerepel a HMG értékének. Ahogy ki tudom venni, ez már elég jónak számít. Az első felfelé készült, volt pár nagyon vékony felhő, ill. kondenzcsík, az ezekről visszaverődő fény okozza a sárgás elszíneződést. A második baloldalán egy kb. 5 km-re lévő 6-700 fős falucska, középen és jobbra 15-20 km-re lévő kisvárosok fényei. Az utolsón Budapest, Ferihegy világít közel 25km-ről. Szerintem felhők nélkül még a második verzióval is érdemes lett volna foglalkozni (persze kompozíció, előtér, ilyesmik is...), RAW-ból elég szép eredményeket kihoznak a hozzáértők.
  
|
|
Előzmény:
 |
Ladila
2017-08-18 14:22:04
|
17534
|
Az volt beállítva, minden értéket én adtam meg kézzel. F: 2.8, ISO: 3200, idő: 30 másodperc. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|